RUSZA KOLEJNY PROGRAM STYPENDIALNY!

2016-03-03 17:33:51

Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej "Chomiczówka", ogłosiło kolejny nabór do swojego programu stypendialnego dla najzdolniejszych sportowców Bielan. Wsparcie finansowe zostanie przeznaczone dla najlepszych młodych zawodników na terenie dzielnicy.


Stypendium przyznawane przez TKKF "Chomiczówka" jest jednorazowym wsparciem, w wysokości od 1000 do 2000 złotych. Jego wysokość uzależniona jest od liczby przyznanych przez komisję stypendiów, posiadanych środków i oceny osiągnięć sportowca. Warunkiem niezbędnym do złożenia wniosku stypendialnego jest niepełnoletność sportowca oraz wysokie wyniki sportowe, osiągane na arenie krajowej i międzynarodowej w 2015 roku. Dodatkowo sportowcy muszą uczyć się i trenować w bielańskim klubie sportowym. Szczegółowe zasady przyznawania stypendium można znaleźć tutaj.

Wniosek stypendialny zgłaszający akces sportowca do programu, który mogą wypełniać kluby i stowarzyszenia sportowe, można znaleźć tutaj.  Wypełnione dokumenty należy składać w siedzibie TKKF Chomiczówka przy ulicy Pabla Nerudy 1, do końca marca. W skład komisji, która rozpatrzy wnioski i przyzna stypendia, wchodzi Prezes Zarządu TKKF "Chomiczówka" - Jacek Bączkowski, dwaj przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Bielany, dwaj przedstawiciele Komisji Dialogu Społecznego oraz przedstawiciele fundatorów.

- Wciąż intensywnie poszukujemy sponsorów do naszego programu stypendialnego.   Cieszę się, że ruszamy z jego kolejną edcycją. Liczę na to, że w tym roku zarówno sama liczba przyznanych stypendiów, jak również cała oprawa towarzysząca podsumowaniu programu stypendialnego będą dopięte na ostatni guzik, nad czym mocno pracujemy - przekonuje Prezes TKKF "Chomiczówka", Jacek Bączkowski.

Organizatorzy programu stypendialnego zachęcają także lokalne firmy, do włączania się w tegoroczny program stypendialny.  Między innymi dzięki sponsorom, w 2015 roku stypendia otrzymali pływacy i zawodniczki taekwondo.

- Na terenie Bielan mamy mnóstwo utalentowanych, młodych sportowców z wielu klubów. Dobrze, że wygospodarowane zostały środki na kolejną edycję programu. W sporcie, uprawianym na poziomie krajowym i międzynarodowym, liczy się każde wsparcie finansowe, które staramy się organizować. Chciałbym, aby w tym roku wpłynęło jeszcze więcej wniosków stypendialnych oraz jeszcze więcej środków, które umożliwią godne wsparcie naszych młodych sportowców - podsumowuje zastępca burmistrza dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Lista stypendystów z 2015 roku:

Cezary Butkiewicz – pływanie
Aleksandra Reks – pływanie
Kacper Stokowski – pływanie
Karol Młynarczyk – pływanie
Weronika Uścimiuk – taekwondo
Milena Mazurek – taekwondo
Klara Kłoczyńska – taekwondo
Anastazja Kłoczyńska – taekwondo

MG źródło: inf. własna / fot: własne