RUSZA SPORT GENERACJA

2016-05-11 21:52:24

Ruszyły zapisy do biegu Sport Generacja, organizowanego przez Fundację Wychowanie Przez Sport. 15 czerwca młodzi biegacze spotkają się na terenie warszawskiej AWF.

Zawody Sport Generacja, w 2016 roku odbywają się w dwunastu miastach Polski. Ruszyły zapisy do warszawskiej edycji, zaplanowanej na 15 czerwca. Akcja jest kierowana do dzieci z IV, V i VI klas szkół podstawowych, a ze względu na zaangażowanie finansowe Urzędu Dzielnicy Bielany, impreza jest bezpłatna dla uczestników. 15 czerwca o godzinie 10:00 chętni uczniowie szkoł podstawowych wystartują w biegu Waterrr Run, który odbędzie się na dystansie 1111 metrów.

Po biegu Waterrr Run wszyscy uczestnicy wezmą udział w biegach przeznaczonych dla ich grup wiekowych. IV, V i VI klasy wezmą udział w rywalizacji na 33 metry, na 33 metry przez płotki oraz w biegach na 200 metrów. Sportową część wydarzenia zakończą biegi sztafetowe. W przerwie mięzy startami organizatorzy zapewniają wiele atrakcji, łącznie z występami scenicznymi.

Zapisy na imprezę prowadzone są tutaj. W chwili obecnej swój udział w warszawskiej edycji imprezy zaanonsowało 593 dzieci z Warszawy i okolic, co liczbowo stanowi drugi wynik po Krakowie.

MG źródło: inf. własna / fot: Sport Generacja