SIATKÓWKA MOCNIEJ ZAGOŚCI NA BIELANACH

2018-03-10 15:27:35

W Urzędzie Dzielnicy Bielany odbyło się spotkanie, na którym przedstawiciele klubów sportowych i nauczyciele ze szkół na Bielanach, debatowali wraz z urzędnikami na temat rozwiązań, dzięki którym szkolenie siatkarskie młodzieży na Bielanach ruszy dynamiczniej niż do tej pory. Wiele wskazuje na to, że uda się wprwadzić rozwiązania w tej materii.


W spotkaniu przedstawicielami Dzielnicy Bielany, z inicjatywy których się ono odbyło, wzięli udział przedstawiciele ESPES Sparty Warszawa, Legii Warszawa i UKS G-8 Bielany. Pojawiło się sporo nauczycieli wychowania fizycznego z naszej dzielnicy. Rozmawiano o tym, czy jest możliwe wprowadzenie w dzielnicy rozwiązań na wzór systemu szkolenia dla dzieci i młodzieży, dzięki któremu uczniowie pragnący zwiększać swoje umiejętności siatkarskie, będą mogli trenować w klubach bez konieczności "uciekania" z dzielnicy, przy minimalnych opłatach za profesjonalne treningi.

Właśnie temat opłat był poruszany najczęściej, jako przyczyna niechęci uczniów i ich rodziców, do zapisywania dzieci do klubów siatkarskich. Wydaje się jednak, że problem ten zostanie rozwiązany. Kluby zadeklarowały, że jeśli dana szkoła zadecyduje o udostępnieniu hali na treningi, wówczas uczniowie tej szkoły będą trenowali pod okiem profesjonalistów całkowicie za darmo. Jest to w kilku przypadkach bardzo prawdopodobne rozwiązanie. Będą poszukiwane również możliwości obniżenia takich składek dla bielańskich dzieci dzięki zaangażowaniu Dzielnicy, o czym mówił na spotkaniu zastępca burmistrza Dzielnicy - Grzegorz Pietruczuk.

Ustalono, że dzięki Dzielnicy Bielany jesienią ruszy także bielańska liga siatówki dla starszych uczniów szkół podstawowych i licealistów. - Uznaliśmy, że będzie to świetna forma przygotowań do WOM, a także w przypadku niektórych zawodniczek i zawodników innych rozgrywek, w których startują- podkreśla Grzegorz Pietruczuk.

Na szkolenie, organizowane przez Spartę pod okiem jednego z topowych siatkarskich trenerów zaprosił bielańskich nauczycieli Zygmunt Chajzer - od lat działający na rzecz kobicej siatkówki w Sparcie. 

Jeszcze przed wakacjami Bielany czeka także wielki turniej, w postaci Bielańskiego Festiwalu Siatkówki - dwudniowej imprezy w hali CRS Bielany, w której w różnych kategoriach wiekowych będą rywalizować młodzi zawodnicy i zawodniczki. Imprezę z dotacji przyznanej przez Dzielnicę Bielany zorganizuje siatkarska sekcja Legii Warszawa.

MG źródło: inf. własna