ŚNIADANIE Z PŁYWACKĄ MŁODZIEŻĄ

2017-04-05 14:04:30

Około trzydziestu pływaków UKS G-8 Bielany spotkało się z przedstawicielami Zarządu Dzielnicy Bielany - Grzegorzem Pietruczukiem oraz Włodzimierzem Piątkowskim na uroczystym śniadaniu, podsumowującym ostatnie sukcesy zawodników tego klubu na krajowych basenach.


Młodzież trenująca w UKS G-8 Bielany bardzo udanie rozpoczęła 2017 rok, czego dowodem są osiągane wyniki, zarówno w imprezach rangi Mistrzostw Polski 16, 17 i 18-latków, zmaganiach szkół mistrzostwa sportowego, jak również sukcesy na arenie krajowej w rywalizacji seniorów. Na bieżąco relacjonujemy osiągane przez UKS G-8 Bielany wyniki, co można śledzić tutaj  i przekonać się, jak wartościowe rezultaty osiąga grupa, skupiona w klubie wokół trenerów Pawła Wołkowa, Marcina Koszuty, Damiana Rychlicy i Łukasza Drynkowskiego.

Podczas uroczystości, poza trzydziestką wyróżnionych przez Dzielnicę zawodników, obecni byli także: Sylwia Czerwonka reprezentująca władze klubu, Jan Orłowski z Zespołu Szkół numer 52 oraz Dorota Grabiec z Zespołu Szkół numer 50 im. J. Kusocińskiego, czyli dyrektorzy sportowych placówek oświatowych, w których uczy się większość pływaków UKS G-8 Bielany, mogąc liczyć na sporą wyrozumiałość i odpowiednie warunki do osiągania wysokich rezultatów, Anna Szymczak-Gałkowska - dyrektor CRS Bielany na obiektach którego trenują sportowcy, przedstawiciele Zespołu Sportu i Rekreacji oraz pomysłodawca i inicjator spotkania - Jacek Bączkowski - Prezes TKKF Chomiczówka.

- Cieszę się z sukcesów, osiąganych przez UKS G-8 Bielany od lat na arenie krajowej i międzynarodowej. Jest dziś z nami między innymi Kacper Stokowski, który jak wierzę, dzięki osiąganym wynikom jest dla młodszych koleżanek i kolegów dowodem na to, że dzięki treningom można dojść do wyśmienitych rezultatów. Jesteście dumą dzielnicy i pragnę zadeklarować, że możecie liczyć na nasze stałe wsparcie - powiedział witając młodych sportowców w restauracji na ulicy Płatniczej Grzegorz Pietruczuk, w towarzystwie Włodzimierza Piątkowskiego, który na co dzień nie zajmuje się na Bielanach obszarem sportu i rekreacji, jednak od lat interesuje się sportem na Bielanach, o czym świadczy jego obecność na wielu imprezach sportowych, czy meczach ligowych Hutnika Warszawa. 

- Uważam, że należy wspierać młodych sportowców, a równie istotne jak odpowiednie warunki do treningu i wsparcie organizacyjno-finansowe, jest poczucie zainteresowania i docenienia ich osiągnięć - stwierdził inicjator spotkania - Jacek Bączkowski.



Sylwia Czerwonka z UKS G-8 Bielany podziękowała za zaproszenie, podkreślając że klub docenia wsparcie, udzielane przez Dzielnicę i reklamę, jaką przedstawiciele Dzielnicy robią klubowi na wszystkich spotkaniach, także tych, gdzie teoretycznie tematy sportu nie są dominujące, co bardzo pomaga w tworzeniu odpowiedniej otoczki do funkcjonowania klubu.



Podczas śniadania młodzież z Bielan, jak również koledzy i koleżanki, którzy dołączyli do UKS G-8 Bielany z innych miast w obecnym sezonie, mieli okazję do rozmów, wspomnień oraz dyskusji o najbliższych planach startowych. Nie zapomniano również o pamiątkowym zdjęciu uczestników spotkania.

Warto dodać, że pod koniec marca młodzież z UKS G-8 Bielany odwiedziła bielański ratusz, gdzie spotkała się z Burmistrzem Dzielnicy - Tomaszem Menciną. 

UKS G-8 Bielany to najlepszy obecnie uczniowski klub sportowy w kraju oraz dwunasty klub sportowy w Polsce, ustępujący na Bielanach w tej klasyfikacji jedynie AZS-AWF Warszawa. Akademicy zajęli trzecie miejsce w podsumowaniu ubiegłego roku, spośród wszystkich polskich klubów sportowych. O omawianej klasyfikacji pisaliśmy tutaj.



W spotkaniu wzięli udział między innymi Weronika Gotowska, Julia Klonowska, Cezary Butkiewicz, Kacper Stokowski, Karol Młynarczyk, Filip Orlicz czy Bartosz Piszczorowicz oraz wiele ich koleżanek i kolegów z sekcji. Więcej zdjęć ze spotkania znajdziecie tutaj

Red / źródło: inf. własna