SOKÓŁ - BŁYSKAWICA: ZWIEŃCZENIE SUKCESU

2016-06-20 08:35:23

Zwycięstwo Sokoła rocznik 2005/2006 na zakończenie sezonu

Dzisiejszy wyjazdowy mecz Sokoła z Błyskawicą to zakończenie sezonu ligowego. Obie drużyny wyszły na boisko wiedząc, że walczą tylko o zwycięstwo nad przeciwnikiem, gdyż dowolny wynik spotkania nie miał wpływu na pozycję w końcowej klasyfikacji. Myliłby się jednak ten, kto założyłby, że spotkanie będzie nudne. Oba zespoły od pierwszego gwizdka ruszyły ostro do boju. Piłkarze Błyskawicy, wspierani przez swoich kibiców, dobrze przygotowanych do efektywnego dopingu mocno przyciskali, powodując lekki chaos w szeregach Sokołów. Jednak to Sokoły konsekwentną grą przechylały na swoją szalę zwycięstwo w meczu, doprowadzając w trzeciej kwarcie do rezultatu 0:3. Decyzją trenera w ostatniej kwarcie na boisko wbiegli młodsi stażem zawodnicy zdobywający dopiero doświadczenie, co spowodowało, że przewaga stopniała do 2:3. Trener podjął decyzję, że dla dobrego samopoczucia zawodników należy bronić rezultatu, zatem na pole walki wrócili podstawowi zawodnicy, którzy ostatecznie nie pozwolili odebrać Sokołowi zwycięstwa. Wynik końcowy: 2:3 ugruntował ostatecznie zwycięstwo ligowe drużyny. Gratulacje dla Jasia, który rozegrał pierwsze po kontuzji spotkanie, zdobywając dwie bramki i dzielnie walcząc z obroną Błyskawicy. Serdeczne podziękowania dla wszystkich zawodników za serce włożone w to zwycięstwo.

AN źródło / foto.: Sylewster Korzeniewski