SPARTANKI ZWYCIĘSKIE W ELBLĄGU

2017-02-27 19:36:21

Juniorki ESPES Sparty Warszawa dobrze będą wspominać ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorek w Elblągu. Bielańska drużyna nie miała sobie równych w elbląskim turnieju i wywalczyła awans do dalszej fazy, w której spotka się szesnaście najlepszych zespołów w kraju.

Spartanki podobnie jak rok temu, podczas ćwierćfinałów w Białymtoku okazały się najlepsze w turnieju tej fazy rozgrywek. O tym jak zespołowi z Bielan poszło w minionym sezonie przeczytacie tutaj.

Na północy Polski siatkarki z Bielan odniosły komplet zwycięstw. Przedstawiamy ich rezultaty:

ESPES Sparta Warszawa - BAS Białystok 3:0 (25:18, 25:18, 25:17)
ESPES Sparta Warszawa - Zryw Volley Iława 3:2 (25:15, 23:25, 25:14, 23:25, 15:11)
ESPES Sparta Warszszawa - Budowlani Toruń 3:0 (25:16, 25:17, 25:9)
Truso Elbląg - ESPES Sparta Warszawa 1:3 (21:25, 26:24, 16:25, 18:25)

Przedstawiamy relację z finałowego meczu turnieju, portalu MazowieckaSiatkowka.pl:

"ESPES Sparta Warszawa na zakończenie swojego turnieju ćwierćfinałowego mierzył się z gospodyniami, drużyną MKS Truso Elbląg. Licznie zgromadzona publiczność w elbląskiej hali zobaczyła ciekawy mecz, podczas którego kilka wymian było na najwyższym poziomie. Pierwszy set to od początku prowadzenie drużyny ze stolicy. Podopieczne Piotra Najmowicza dzięki swojej dobrej grze uzyskały kilka punktów przewagi. W końcówce seta gospodynie podjęły walkę, udało im się nawet zbliżyć w pewnym momencie na dwa punkty, jednak ostatecznie przegrały do 21.

Początek drugiej partii to wyrównana walka obu drużyn. W środkowej części seta gospodyniom udało się zdobyć kilka punktów przewagi, jednak skuteczna pogoń warszawianek dała im dwie piłki setowe. Niestety jednak od wyniku 22:24, cztery kolejne akcje na swoje konto zapisać mogła drużyna Truso i w całym spotkaniu był remis 1:1.

Zdecydowanie podrażnione, przegraną końcówką drugiej odsłony, zawodniczki Sparty postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. Dwa kolejne sety to zwycięstwa warszawianek do 16 i 18. Wynik 3:1 oznaczał nie tylko zwycięstwo w tym spotkaniu, ale końcowym triumf w całym turnieju ćwierćfinałowym."

W zespole ESPES Sparty podczas ćwierćfinałowego turnieju najlepiej prezentowały się Paulina Niedźwiecka i Karolina Dąbrowska.

Poza rywalizacją w Elblągu, w której poza ESPES Spartą Warszawa do dalszej fazy turnieju awansowały gospodynie, w półfinale zagrają następujące drużyny: