STYPENDIA 2017 - ZNAMY PIERWSZE USTALENIA

2017-03-02 15:19:31

Poznaliśmy pierwsze ustalenia, dotyczące kształtu programu stypendialnego organizowanego przez Urząd Dzielnicy Bielany i TKKF Chomiczówka, ze środków pochodzących z wpisowego i od sponsorów Biegu Chomiczówki. Młodzi adepci sportu z bielańskich klubów powinni być zadowoleni.


Stypendia, będące jednorazowym wsparciem dla bielańskich sportowców na pewno zostaną przyznane po raz kolejny. Listę laureatów programu sprzed dwóch lat można znaleźć tutaj, a grupę laureatów z zeszłego roku tutaj. W tegorocznej edycji na 2017 rok, w której ocenione zostaną wyniki z 2016 roku, nie jest jeszcze finalnie znana pula środków jaką zostaną wsparci sportowcy, jednak już wiemy, że wprowadzono pewne kosmetyczne zmiany, które powinny ucieszyć większość organizacji pozarządowych.

Pierwszą, techniczną, ale dość istotną dla komisji zmianą, ma być wymóg dostarczania stypedniów wypełnionych na komputerze, co ułatwi późniejsze przygotowywanie listy laureatów, jak również analizowanie ich sukcesów. Wiadomo również, że komisja stypendialna będzie bardzo dokladnie porównywała wagę sukcesów młodych sportowców, pod kątem konkurencji w ich dyscyplinach sportowych, jak także rangi zawodów, w których startują.

Dwie bardzo istotne zmiany, jakie najprawdopodobniej zostaną zatwierdzone i wprowadzone do regulaminu programu stypendialnego, dotyczą kwoty stypendiów. We wcześniejszych latach problemem było przyznawanie stypendiow za sukcesy w dyscyplinach drużynowych. Obecnie planowane jest wprowadzenie nowego zapisu w regulaminie, przewidującego po 500 złotych stypendiów dla każdego członka drużyny, która zdaniem komisji stypendialnej osiągnęła sukces, kwalifikujący się do otrzymania nagrody. Kolejną zmianą jest wprowadzenie najwyższego stopnia stypendium. Do tej pory najwyższe nagrody, przyznawane w ramach programu wynosiły 2 000,00 złotych. Od tego roku dla ścisłego grona najwybitniejszych spośród młodych osób, trenujących w bielańskich klubach sportowych, komisja będzie mogła przyznać nawet 3000,00 złotych wsparcia.

Zmiany w regulaminie zostaną oficjalnie zatwierdzone w najbliższych dniach.  Następnie oficjalnie ruszy nabór wniosków (o czym poinformujemy - przyp. red.), a według wstępnych planów będą one składane w siedzibie TKKF Chomiczówka do końca marca br. 

- Zmiany są efektem doświadczenia z poprzednich lat programu. Wsłuchaliśmy się w głos uczestników programu, a ponieważ zależy nam na maksymalnym zwiększeniu efektywności programu stypendialnego, postanowiliśmy wprowadzić nowe progi stypendialne, co jest zmianą najbardziej istotną. Liczę na to, że w tym roku pobijemy kolejny rekord, zarówno jeśli chodzi o liczbę wniosków, jak również kwotę, jaką rozdysponujemy w programie  - nie kryje nadziei Prezes TKKF Chomiczówka - Jacek Bączkowski.

- Zdecydowaliśmy, że wprowadzimy nowy próg ponieważ nie ma tygodnia, aby nie dochodzily do nas informacje o wybitnych wręcz osiągnięciach kilku z bielańskich sportowców. Warto zostawić komisji stypendialnej furtkę, w postaci możliwości przyznania najwyższej nagrody w postaci 3000,00 złotych. Liczę, że zmiana ta zostanie zatwierdzona, a czy komisja podejmie decyzję o przyznaniu tak wysokiej nagrody? Zobaczymy. Jest to bardzo prawdopodobne - omawia kwestię zmian w progach stypendialnych zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk. 

Red fot: własne