SUKCES TRIATHLONISTÓW W KOZIENICACH

2017-08-14 09:52:02

W Kozienicach wyłoniono najlepszych młodych triathlonistów w kraju. Powody do zadowolenia mają Bielany i sekcja triathlonowa UKS G-8 Bielany, która do stolicy wraca z bardzo cennymi rezultatami i medalami.


Pierwszego dnia rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Młodzików. W kategorii juniorów młodszych aż dwa z trzech miejsc na podium w rywalizacji chłopców przypadły Bielanom. Zwyciężył Kuba Kowalski, trzeci był Tomasz Maksymowicz. Warto dodać, że Kuba Kowalski zwyciężył dość wyraźnie, bo na dystansie 600 metrów pływania, 16 kilometrów roweru i  3 kilometrów biegu pokonał rywala o 40 sekund.  Jeszcze wyraźniej, zwyciężyła wśród dziewcząt Magdalena Sudak. Zawodniczka z Bielan wypracowała prawie dwie minuty przewagi. W zmaganiach młodzików brąz powędrował do Eleonory Tyndzik. 

Drugiego dnia rywalizowano w Mistrzostwach Polski Juniorów, kategorii open i sztafetach. Tytuł na dystansie 750 metrów pływania 19 kilometrów jazdy na rowerze i 4,5 kilometra biegu zdobył ponownie reprezentant UKS G-8 Bielany - Kamil Damentka, który wygrał z drugim z rywali o ponad minutę. Trzeci był Daniel Juszkowiec - także z UKS G-8 Bielany. Złoty medal wywalczyła również sztafeta.

Ten dorobek pozwolił UKS G-8 Bielany na zwycięstwo w klasyfikacji klubowej oraz dzięki dorobkowi Bielan trzecie miejsce dla Mazowsza w zmaganiach województw. Pełne wyniki, uwzględniające również występy niżej sklasyfikowanych zawodników z Bielan, znajdziecie tutaj.

MG źródło: inf. własna / fot: Fanpage UKS G-8 Bielany