SZCZYPIORNISTKI DRUGIE W GRUPIE 'B'

2017-08-08 10:17:36

Z dobrej strony zaprezentowały się reprezentantki Polski w piłce ręcznej, podczas ME Juniorek grupy "B", jakie rozegrano w Macedonii. Nie zabrakło bielańskich akcentów związanych z Zespołem Szkół Sportowych numer 50.
W 21- osobowej kadrze reprezentacji Polski znalazła się również ucząca się na Bielanach Nikola Szczepanik, a trenerem współpracującym drużyny narodowej był uczący przy ulicy Lindego Paweł Rydz.  Do grupy "A" awans uzyskiwała tylko jedna, zwycięska drużyna zmagań, więc biało-czerwone nie spełniły swoich marzeń, jednak w kilku meczach zaprezentowały się z dobrej strony. W meczu otwarcia pokonały 28:24 (13:10) Greczynki, a następnie 32:17 ograły Wyspy Owcze. Kolejna drużyna pokonana przez Polki to Szwajcarki, które uległy naszej reprezentacji 23:30. W meczu o pierwsze miejsce w grupie z gospodyniami nasze zespół wygrał 31:14 i w finale decydującym o awansie zmierzył się ze Słowenią.

Niestety Słowenki wygrały minimialnie 31:30 i to one cieszyły się z awansu. Nikola Szczepanik była jedną z czołowych zawodniczek biało-czerwonych. W meczu ze Słowenią zdobyła 9 goli, w meczu z Macedonią 5, w spotkaniu ze Szwajcarią 3, w konfrontacji z Wyspami Owczymi również 3, a w inauguracyjnej potyczce z Greczynkami raz pokonywała bramkarkę rywalek. Jak widać Nikola rozkręcała się ze spotkania na spotkanie. Łącznie w Macedonii pokonywała bramkarki rywali 21 razy.

Red / fot: ZSS numer 50