TANECZNI MISTRZOWIE POLSKI W RATUSZU

2017-09-14 19:24:35

Tancerze z bielańskiej formacji tanecznej Costa Latina odwiedzili bielański Ratusz, gdzie spotkali się z przedstawicielami władz Dzielnicy, którzy pogratulowali zawodniczkom, zawodnikom oraz ich trenerom, wspaniałego sukcesu, jaki podczas Mistrzostw Polski odnieśli w Opolu Lubelskim.


O sukcecie Zespółu Tańca Costa Latina na Mistrzostwach Polski pisaliśmy tutaj. Zawodnicy z Bielan, którzy dziś mogą cieszyć się z tytułu najlepszej formacji tanecznej w kraju, jeszcze miesiąc temu zastanawiali się w jaki sposób dostaną się na zawody. Z pomocą przyszedł Urząd Dzielnicy Bielany. Problemem Costa Latina zainteresował się zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk. Udało się wspomóc zespół, który "odwdzięczył się" sukcesem, jakiego na Bielanach nie spodziewał się chyba nikt. Mistrzowie kraju, na co dzień uczący się w większości w bielańskich szkołach, spotkali się z przedstawicielami Dzielnicy Bielany - Radną Anną Czarnecką oraz zastępcami burmistrza - Grzegorzem Pietruczukiem oraz Włodzimierzem Piątkowskim.

Tancerki i tancerze z Bielan otrzymali gratulacje, komplety pamiątkowych gadżetów oraz obietnicę dalszej pomocy w realizacji swoich sportowych celów. Swoje zainteresowanie tańcem i chęć pomocy zespołowi Costa Latina wyraziła radna Anna Czarnecka, która na spotkaniu z młodzieżą przyznała, że taniec jest jej pasją i postara się, aby wszelkie organizacyjne problemy zespołu zostały przezwyciężone. Jej słowa potwierdzili zastępcy burmistrza Dzielnicy, którzy również wyrazili apropatę dla działań zespołu, który coraz prężniej działa na terenie Dzielnicy Bielany. 

- Serdeczne gratulacje. Wiem jak duży sukces odnieśliście. To duży prestiż nie tylko dla Was, ale także dla Dzielnicy Bielany, że mamy tak fantastyczny Zespół. Zachęcam Was do kontynuowania swoich karier, oczywiście na Bielanach. My zapewniamy, że w ramach możliwości Urzędu, uzyskacie wszelką pomoc. Zachęcam także do występów artystycznych na wszystkich naszych imprezach, ponieważ jak potwierdzacie, jesteście wizytówką Bielan - nie krył radości zastępca burmistrza Dzielnicy.

Zadowolenia ze spotkania nie krył jeden z ojców sukcesu Łukasz Prochacki. - Pamiętam tych zawodników jeszcze z etapu ich rprzedszkola, kiedy zaczynaliśmy wspólną przygodę z tańcem. Większość to mieszkańcy Bielan. Razem wspinaliśmy się po kolejnych szczeblach i jestem wzruszony tym, że dziś możemy świętować ten sukces. To wzruszający moment - skomentował trener, zapowiadając, że po kolejnym sukcesie i zaproszeniu do Urzędu, formacja wystąpi z tańcem latynoamerykańskim.

W najbliższym czasie zespół Costa Latina udaje się na kolejne ważne zawody do Krakowa, a następnie rozpoczyna kilka istotnych projektów tanecznych związanych z Dzielnicą Bielany. Jednym z nich jest współpraca z Domem Dziecka przy Alei Zjednoczenia.

Skład formacji Costa Latina:
Małgorzata Franczak
Adrianna Szewczyk
Wiktoria Wierzbicka
Karolina Wierzbicka
Natalia Pniewska
Barbara Zacharska
Katarzyna Zacharska
Kasja Królikowska-Różycka
Maciej Sapalski
Szymon Tomiak
Jan Salek
Wojciech Sieczak
Paweł Sieczak
Maciej Zasłona
Kamil Królikowski-Różycki
Andrzej Lisowski
Michał Kopik

Trenerzy:
Łukasz Prochacki
Magdalena Olczak

Zdjęcia ze spotkania znajdziecie tutaj.

MG