TEAM 100 WZBOGACONY - SĄ BIELAŃCZYCY

2018-01-31 18:56:37

Ministerstwo Sportu i Turystyki powiększyło listę sportowców, korzystających ze wsparcia w ramach programu Team100, przeznaczonego dla młodych, perspektywicznych sportowców. Grono beneficjentów zwiększyło się o 73 zawodników i wynosi już 200 osób. Nie brakuje wśród nich przedstawicielek i przedstawicieli bielańskich klubów sportowych.


Na liście objętych programem znaleźli się sportowcy uprawiajacy sztandarowe w naszej dzielnicy dyscypliny, jak pływanie, taekwondo czy wioślarstwo. Są też judoka, zapaśnik i szermierze z IKS-AWF Warszawa.

- Z team100 będzie korzystać już 200 młodych polskich sportowców. Dziś, po kilku miesiącach funkcjonowania Programu, widzimy że był on bardzo potrzebny. Od momentu zainaugurowania projektu jego beneficjenci zdobyli blisko 100 medali podczas mistrzostw świata lub Europy w kategoriach: senior, młodzieżowiec, junior. Wierzę, że ta młodzież stanie się wkrótce naszą sportową elitą – mówi minister Witold Bańka w wypowiedzi przytoczonej przez oficjalną witrynę Ministerstwa Sportu. Młodzi zawodnicy w ramach programu mogą liczyć na wsparcie finansowe w wysokości około 40 tysięcy złotych na osobę, co daje grubo ponad 3 tysiące złotych wsparcia miesięcznie.

Jak informuje Ministerstwo Sportu - Sportowcy zobowiązani są do przestrzegania Kodeksu Etyki Beneficjenta oraz utrzymywania odpowiedniego poziomu sportowego. Obliguje on zawodników m.in. do rywalizacji zgodnie z zasadami fair play oraz godnego reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej. Wnioski sportowców o przystąpienie do team100 pod względem formalnym są sprawdzane przez Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy, który jest partnerem merytorycznym przedsięwzięcia. IS zajmuje się kwalifikacją sportowców do Programu, kontrolą wydatkowania środków oraz monitorowaniem osiągnięć - czytamy na stronie.

Lista bielańskich sportowców objętych programem (jeśli kogoś nie dopisaliśmy, prosimy o sygnał):

Jakub Ozimek - judo - AZS-AWF Warszawa
Jakub Skierka - pływanie - AZS-AWF Warszawa
Kacper Stokowski - pływanie - UKS G-8 Bielany
Bartosz Piszczorowicz - pływanie - UKS G-8 Bielany
Weronika Hallmann - pływanie - AZS-AWF Warszawa
Patrycja Adamkiewicz - taekwondo - AZS-AWF Warszawa
Karol Hołubowicz - taekwondo - AZS-AWF Warszawa
Dominik Czaja - wioślarstwo - AZS-AWF Warszawa
Natan Szymczyk-Węgrzyski - wioślarstwo - AZS-AWF Warszawa
Roman Pacurkowski - zapasy - AZS-AWF Warszawa
Zbigniew Wyganowski - szermierka - IKS AWF Warszawa
Norbert Całka - szermierka - IKS AWF Warszawa

MG źródło: inf. własna / fot: Fanpage Bartosza Piszczorowicza