TRIATHLON W ZESPOLE SZKÓŁ NUMER 50?!

2016-02-17 18:59:57

Jak poinformował oficjalny profil na Facebooku Zespołu Szkół numer 50 im. Janusza Kusocińskiego, wkrótce w szkole będzie można trenować triathlon. Zaplanowano, że projekt rozpocznie się wraz z nowym rokiem szkolnym.


Jak pochwaliła się na swoim profilu szkoła. Zespół Szkół numer 50 już wkrótce będzie jedynym miejscem w Warszawie, w którym można uprawiać triathlon i godzić go z nauką. Od nowego roku gimnazjaliści i licealiści, którzy są zainteresowani uprawianiem triathlonu, będą to mogli robić w bielańskiej szkole. Jak zapowiedziano, wkrótce będzie można poznać więcej szczegółów, zarówno na stronach szkoły, jak również Polskiego Związku Triathlonu.

Warto przypomnieć, że jesienią 2015 roku, Uczniowski Klub Sportowy G-8 Bielany, przy współracy z Urzędem Dzielnicy Bielany przeprowadził pierwsze triathlonowe zawody na terenie naszej dzielnicy. Po konkurencji pływackiej, przeprowadzonej na basenie przy ulicy Lindego, zawodniczki i zawodnicy przenieśli się do Parku Młociny. Jesienią zapowiedziano kolejną edycję zmagań, która zbiegnie się z nową dyscypliną sportu, możliwą do uprawiania w ZS numer 50.

MG źródło: inf. własna / fot: Flickr.com CC