TRZECIA WYGRANA SPARTANEK W BIAŁYMSTOKU

2016-02-27 14:54:34

Świetnie spisują się juniorki ESPES Sparty Warszawa w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Juniorek. Bielańskie siatkarki w swoim trzecim meczu, odniosły trzecie zwycięstwo, pokonując 3:1 drużynę MKS Truso Elbląg.

Choć spotkanie nie rozpoczęło się po myśli zespołu ESPES Sparty, który przegrał pierwszego seta 20:25, później wszystko poszło zgodnie z planem. W pierwszej partii od stanu 5:5 rywalki z Elbląga wypracowały kilka punktów przewagi i nie oddały jej do samego końca. Odwrotny przebieg miała druga partia, w której to ESPES Sparta wypracowała kilkupunktową przewagę, kontrolując bez zagrożenia wynik drugiej odsłony i zwyciężcając 25:17.

W trzecim secie wyrównana walka toczyła się do stanu 9:9. Potem ESPES Sparta odskoczyła na kilka oczek i kontrolowała partię, utrzymyjąc bezpieczną przewagę nad drużyną z Elbląga. Trzeci set, który wyprowadził ESPES Spartę na prowadzenie, zakończył się wynikiem 25:20. W ostatniej partii walka była najbardziej wyrównana. Za każdym razem gdy Warszawianki odskakiwały, drużyna rywali doprowadzała do remisu, jednak końcówkę lepiej wytrzymały zawodniczki z Bielan, wygrywając 25:22.

ESPES Sparta Warszawa - MKS Truso Elbląg 3:1 (20:25, 25:17, 25:20, 25:22)

ESPES Sparta Warszawa wystąpiła w składzie: Matyszczak, Dyduła, Niedźwiecka, Kęsik, Dąbrowska, Krzysztoń, Bator (libero) oraz Jankowska, Kozyra, Stasiak.

MG źródło: inf. własna / fot: Marcin Selerski