UDANA OOM W SZERMIERCE

2019-05-08 12:16:13

Za nami Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w szermierce. Mocno swoją pozycję w zmaganiach podkreśliła drużyna AZS-AWF Warszawa. W rywalizacji szablistek zawodniczki z Bielan wywalczyły srebrny medal. Indywidualnie krążki tego samego kruszcu dołożyli Emilia Rowińska i Rafał Gałecki. Srebro drużynowe powędrowało do florecistów. Medal wywalczył również Mateusz Biedrzycki.Drużyna bielańskiego klubu w finale zespołowi Zagłębia Sosnowiec 31-45. We wcześniejszych fazach zmagań Akademiczki odprawiły z kwitkiem zespoły Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego i Zagłębia Sosnowiec II. Bielański zespół wystąpił w składzie Natalia Gałecka, Emilia Rowińska, Marta Laskowska, Natalia Laskowska. Dwie pierwsze zawodniczki to także uczennice bielańskiego LO im. J. Kusocińskiego. W zmaganiach chłopców drużyna z Bielan zajęła piątą pozycję.

W turnieju indywidualnym, poprzedzającym zmagania drużynowe, Emilia Rowińska także zajęła drugie miejsce. Dziesiąta była Natalia Gałecka. Do dorobku Akademików swój znaczący udział dołożył Rafał Gałecki, który indywidualnie, podobnie jak jego koleżanka z drużyny był drugi.

Nieco słabiej, co nie oznacza że słabo, poszło ekipie floretowej. Drużyna Akademiczek była piąta – wystąpiły w niej  Zofia Ban, Michalina Danielewska, Joanna Gerlak i Weronika Skoczylas. Z medalu cieszyli się jednak floreciści. Drużynowo wywalczyli kolejne srebro dla bielańskiego klubu, ulegając jedynie Atenie Gdańsk. Srebro zawisło na szyjach Mateusza Biedrzyckiego, Karola Fedorowicza, Jakuba Surmy i Teodora Surowiaka. Indywidualny brąz dołożył Mateusz Biedrzycki.

Red / fot: LO im. J. Kusocińskiego