UDANY POCZĄTEK KADETEK ESPES SPARTY

2016-03-17 20:03:36

Po emocjach związanych w Mistrzostwami Polski Juniorek, do rywalizacji wróciły kadetki ESPES Sparty Warszawa. Po zdobyciu wicemistrzostwa Mazowsza, siatkarki z Bielan udały się na ćwierćfinałowy turniej Mistrzostw Polski do Lublina, który rozpoczęły udanie, wygrywając na inaugurację 3:1 z gospodyniami - TPS Lublin.

Turniej rozgrywany w Lublinie, toczony jest w ramach 1/4 Mistrzostw Polski Kadetek. Poza zespołami z warszawskich Bielan i Lublina w podgrupie "A" znalazła się drużyna Sprintu Płociczno Tartak. W drugiej podgrupie rywalizują BAS Białystok, Joker Świecie i SMS Ostróda.

Zmagania w Lublinie nie zaczęły się w wymarzony sposób. W pierwszym secie ESPES Sparta uległa drużynie gospodarzy 20:25. Od początku siatkarki TPS zyskały przewagę, która w pewnym momencie urosła nawet do rozmiaru 8 punktów i utrzymały ją do końca rozgrywki. Szczęśliwie bielańska drużna podniosła się i pokazała bardzo dosadnie rywalkom, że doskonale wie, jak grać dobrą siatkówkę. ESPES Sparta w drugim secie prowadziła w poszczególnych fazach meczu 6:0, 17:3 i 20:5, aby nie pozwolić dobić przeciwniczkom do "dyszki" i wygrać 25:8. Kolejne sety były już bardziej zacięte, ale z nich również kadetki z Bielan wychodziły zwycięsko, pokonując TPS odpowiednio 25:22 i 25:18.

Najsuteczniejszymi zawodniczkami bielańskich "Bandziorów" były Ola Stolarek (21 oczek) i Dominika Kozyra (20 punktów).

W drugim meczu pogrupy, zawodniczki ESPES Sparty zagrają z Płociczno Tartak. Do grupy, która powalczy o miejsca premiowane awansem do półfinału awansują dwie drużyn z trzyzespołowej podgrupy eliminacyjnej.

TPS Lublin 1:3 ESPES Sparta Warszawa (25:20, 8:25, 22:25, 18:25)
ESPES Sparta: Korkiewicz, Jachowska, Kozyra, Stolarek, Zarzycka, Gęsina, Zdrowińska (libero) oraz Duda i Dąbrowska.

MG źródło: inf. własna / spartawarszawa.pl / fot: Marcin Selerski - marcin.biz