WAŻNY JUBILEUSZ TENISISTÓW STOŁOWYCH

2016-04-26 11:00:35

Swoje 20-lecie istnienia obchodził w miniony weekend UKS 273 Bielany, kierowany od samego początku przez Janinę i Leszka Lengiewiczów. Klub tenisa stołowego, w trakcie swojego istnienia odniósł wiele sukcesów na płaszczyźnie wychowania młodzieży.Okazją do podsumowania na 20-lecie klubu, było zakończenie XX Grand Prix Bielan w tenisie stołowym. Po raz kolejny młodzież z bielańskich, ale również znajdujących się poza naszą dzielnicą szkoł podstawowych i gimnazjów, rywalizowała o miano najlepszej w Grand Prix. Podczas uroczystości najlepsi zawodnicy XX edycji zmagań odebrali statuetki. O wynikach turniejów pisaliśmy tutaj.

Janina Lengiewicz - Prezes klubu - zapoznała licznie przybyłą młodzież i rodziców - niejednokrotnie związanych z klubem - bogatą historię UKS, jak również odebrała gratulacje od władz dzielnicy, szkoły oraz rodziców, których dzieci grają, bądź wiele lat temu grały w tenisa stołowego, ucząc się tego niełatwego sportu właśnie dzięki UKS 273 Bielany.

- Cieszę się, że nasz Urząd Dzielnicy od początku istnienia UKS miał wpływ na jego rozwój. Od lat wspieramy Grand Prix Bielan w tenisie stołowym, przez które przewinęły się na przestrzeni 20 lat już tysiące graczy. Za nami 20 lat klubu, a mam nadzieję, że to dopiero początek - podsumował obecny na uroczystości zastępca burmistrza dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Po uroczystościach związanych z podsumowaniami XX lecia istnienia klubu oraz 20 Grand Prix Bielan w tenisie stołowym, wszyscy chętni mogli zagrać w Rodzinnym Turnieju Tenisa Stołowego. Całość uroczystości odbyła się w Szkole Podstawowej numer 273 przy ulicy Balcerzaka, z którą od początku swojego istnienia jest związany klub Państwa Lengiewiczów.

MG