WERONIKA HALLMANN PŁYWACZKĄ AZS-AWF WARSZAWA

2017-09-20 14:09:30

Jedna z najbardziej utalentowanych polskich zawodniczek - Weronika Hallmann dołącza do AZS-AWF Warszawa. To kolejne wzmocnienie pływackiej sekcji Akademików, która staje się tym samym poważnym kandydatem do miana najlepszej pływackiej sekcji w kraju.


Jeszcze niedawno reprezentantka Polski rywalizowała na Mistrzostwach Europy Juniorów, w których wywalczyła srebrny medal oraz Mistrzostw Świata Juniorów. Pochodząca z Lęborka podopieczna trenera Dariusza Gromulskiego, specjalizująca się w stylu klasycznym, to kolejna po Jakubie Skierce pływaczka młodego pokolenia, która wzmocni Akademików z Bielan, o tym transferze informowaliśmy tutaj. Teraz siedemnastoletnia zawodniczka, której idolem jest brytyjski pływak, specjalizujący się w stylu klasycznym, Adam Peaty swoje medale będzie zdobywała w barwach klubu z naszej Dzielnicy.

Transfer Weroniki Hallmann oznacza, że dla bielańskich klubów będzie pływała absolutna czołówka pływaków młodego pokolenia, bo do takich należy zaliczyć Kacpra Stokowskiego i Bartosza Piszczorowicza z UKS G-8 Bielany oraz Jakuba Skierkę i opisywaną Weronikę Hallmann z AZS-AWF Warszawa.

MG źródło: inf. własna / fot: Iza Piszczorowicz (Weronika Hallmann z prawej)