WITAJ W KLUBIE NA BIELANACH

2016-04-06 18:22:25

Ministerstwo Sportu zorganizowało w CRS Bielany przy ulicy Lindego konferencję prasową, na której przedstawiło swój nowy projekt "Witaj Klubie". W wydarzeniu wzięli udział przedstwiciele sąsiadującego z obiektem Zespołu Szkół Sportowych numer 50.


W największym skrócie, projekt Ministra Witolda Bańki i jego resortu, polega na wspieraniu małych i średnich klubów sportowych. Program skierowany będzie do klubów pracujących z młodzieżą, która stawia pierwsze kroki w sporcie, czyli tam gdzie swoje kariery rozpoczynają przyszłe gwiazdy. 

Kluby sportowe z całego kraju mogą składać wnioski o wsparcie w ramach nowego programu. Już w tym momencie, jak informuje na swojej stronie internetowej resort sportu, wnioski wypełniło 2500 klubów sportowych. Na wsparcie, płynące w ramach programu od Ministerstwa i firm, na zasadzie społecznej odpowiedzialności biznesu, będzie mogło liczyć około 1000 podmiotów. Środki mają pochodzić także w firm, angażujących się w projekt w ramach społecznej odopwiedzialności biznesu.

W konferencji prasowej licznie wzięli udział trenerzy i zawodnicy związani z Zespołem Szkół Numer 50 im. Janusza Kusocińskiego. Po części formalnej mieli okazję do spotkania i rozmów z Ministrem Witoldem Bańką oraz rozegrania meczu siatkarskiego, w hali CRS Bielany.

MG źródło: mssport.gov.pl / fot: ZSS 50