WITOLD BAŃKA PONOWNIE W CRS BIELANY

2017-03-16 21:59:45

Po niespełna roku Minister Sportu i Turystyki - Witold Bańka - ponownie pojawił się na obiekcie CRS Bielany, aby zapowiedzieć drugą edycję programu "Klub". Na obiekcie przy ulicy Lindego pojawiła się również Premier Beata Szydło.Program "Klub" stawia na wsparcie polskich klubów sportowych. W drugiej edycji na wsparcie może liczyć prawie 3 000 klubów na terenie kraju. Jak relacjonowali podczas konferencji i prezentacji w hali CRS Bielany przedstawiciele rządu, celem programu jest zainteresowanie sportem dzieci i młodzieży, która swoją karierę w wielu dyscyplinach sportu powinna zaczynać w klubach sportowych, posiadających odpowiednie warunki infrastrukturalne i szkoleniowe, aby zatrzyać sportowców przy sobie i zachęcić ich do kontynuowania karier. 

Według informacji podanych przez przedstawicieli Ministerstwa w pierwszej edycji programu wydano na niego 24 mln złotych, co pozwoliło wesprzeć 2142 kluby. Dzięki programowi wsparto finansowo pracę około pięciu tysięcy trenerów, co przełożyło się na zajęcia dla 130 tysięcy młodych sportowców. W tegorocznej, drugiej edycji zapowiedziano zwiększenie wsparcia o kolejne sześć milionów złotych.

Podczas konferencji prasowej nie zabrakło dzielnicowych akcentów. Młodzież ucząca się w Zespole Szkół numer 50 i trenująca w bielańskich klubach, przygotowała występy szermierki i taekwondo. Dzielnicę Bielany reprezentowali między innymi zastępca burmistrza - Grzegorz Pietruczuk oraz dyrektor CRS - Anna Szymczak-Gałkowska. W spotkaniu wzięli udział również  Wiceprezes PGNiG - Radosław Bartosik oraz ambasadorzy programu, związani wyczynowo ze sportem jak piłkarze ręczni - Sławomir Szmal i Karol Bielecki. 

Wnioski o dofinansowanie można składać do 21 kwietnia. 

O pierwszej wizycie Ministra Bańki w CRS Bielany pisaliśmy tutaj. Więcej informacji na temat naboru wniosków można znaleźć na stronie MSiT w TYM MIEJSCU.
 
MG źródło: inf. własna / fot: CRS Bielany