WOM KLUBOWY - BIELANY DUŻĄ SIŁĄ

2017-12-18 19:13:48

Znamy podsumowanie Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w relacji klubowej. Bardzo dobrze wypada nasza Dzielnica. Pływanie, taekwondo, szermierka, triathlon czy pięciobój, to dyscypliny, w których nie można się z nami w stolicy równać.

Są dyscypliny takie, w których bez zaskoczenia Bielany absolutnie dominują w Warszawie, są jednak i takie, które dla niektórych będą sporym zaskoczeniem. Warto zwrócić uwagę na taekwondo olimpijskie, gdzie na wszystkich miejscach podium znalazły się kluby z Bielan, co potwierdza absolutną dominację taekwondo bielańskiego w naszym regionie. Podobnie było w biathlonie letnim, którego zawody organizowano na Bielanach i przyciągnęły dużo młodzieży z naszych klubów. Dzięki AZS-AWF Warszawa przytłaczające zwycięstwo odnieśliśmy w szermierce. 

- Wyniki pokazują, że sport na Bielanach czuje się dobrze. Masa dzieci i młodzieży uprawia najróżniejsze dyscypliny sportowe, a to ma przełożenie także na Warszawską Olimpiadę Młodzieży. Są dyscypliny, które nie zaskakują. Choćby te, gdzie ogrom pracy wykonuje UKS G-8 Bielany. Są jednak takie, w których występują miłe niespodzianki. Boks, jeździectwo czy siatkówka plażowa trochę mnie zaskoczyły, ale oczywiście jednoznacznie pozytywnie. Warto w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy każdego dnia na ten sukces pracują, a często nie są tak doceniani jak powinni. Staramy się jednak, aby na Bielanach czuli się dobrze i jeśli tylko możmy pomóc, robimy to natychmiast  - nie kryje zadowolenia wynikami Grzegorz Pietruczuk, zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany.

Jeśli brakuje wyników jakichś dyscyplin, prosimy o informacje. Wyniki pochodzą ze strony SZSWWM.

Przedstawiamy miejsca i punkty, zdobyte do końca 2017 roku przez poszczególne kluby z Bielan i związane z Bielanami w dyscyplinach sportu, w jakich toczy się rywalizacja:


Biathlon: 
1. UKS Młodzik Warszawa - 126 punktów
2. UKS G-8 Bielany - 121 punktów
3. UKS Kusy Warszawa - 31 punktów

Boks:
2. Knock Out Gym - 60 punktów

Gimnastyka artystyczna:
6. IKS AWF Warszawa - 32 punkty

Jeździectwo:
2. AZS-AWF Warszawa - 7 punktów

Karate kyokushin:
5. Bielański Klub Kyokushin Karate - 49 punktów

Narciarstwo klasyczne:
1. UKS G-8 Bielany - 55 punktów

Pięciobój nowoczesny:
1. UKS G-8 Bielany - 198 punktów

Siatkówka plażowa:
2. Sparta Warszawa - 91,25 punktu

Strzelectwo sportowe:
2. ZKS Warszawa - 118 punktów

Szermierka:
1. AZS-AWF Warszawa - 291 punktów
9. IKS Warszawa - 35 punktów
10. UKS G-8 Bielany - 26 punktów

Taekwondo olimpijskie:
1. UKS G-8 Bielany - 671 punktów
2. KS Tebek Bielany - 366 punktów
3. AZS-AWF Warszawa - 253 punkty

Tenis stołowy:
3. UKS 273 Bielany - 61 punktów

Tenis:
5. A.M. Tenis Warszawa - 19 puntków

Triathlon:
1. UKS G-8 Bielany - 85 punktów

MG źródło: szswwm / fot: własne