XXI GP BIELAN W TENISIE STOŁOWYM ROZSTRZYGNIĘTE

2017-03-19 19:07:53

Sukcesem organizacyjnym i sportowym można określić XXI Grand Prix Bielan w tenisie stołowym, które rozegrano w nowej formule, jednodniowego turnieju. Prawie 150 tenisistek i tenisistów stołowych z Warszawy i Mazowsza rywalizowało w hali ZS numer 55 w ośmiu kategoriach.


Turniej, który otworzył zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk, rozpoczął się od miłej ceremonii, wręczenia podziękowań pomysłowczyni turnieju, wieloletniej prezes UKS 273 Bielany - Janinie Lengiewicz. Następnie Grzegorz Pietruczuk, wraz z Janiną Lengiewicz, Prezesem MZTS - Markiem Zalewskim oraz Prezesem TKKF Chomiczówka - Jackiem Bączkowskim, otworzyli zawody.

Zmagania rozpoczęli najmłodsi zawodnicy, a w następnych godzinach trwania zmagań do rywalizacji włączały się kolejne kategorie. Zaczynając od klas 1-4 szkół podstawowych chłopców, aż po rywalizację uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Kibice zgromadzeni przez większość zmagań bardzo licznie na terenie obiektu, obejrzeli sporo dobrej, tenisowej rywalizacji, w której młodzież trenująca tylko i wyłącznie dla zabawy, mogła zmierzyć się z profesjonalnymi zawodnikami. Ci z reguły walczyli o najwyższe laury w swoich kategoriach, dając swoim mniej doświadczonym koleżankom i kolegom okazję do przekonania się, na jakim poziomie ta dyscyplina wygląda wyczynowo.

Serca wielu kibiców podbił zaledwie dziewięcioletni Mateusz Sakowicz. Zawodnik Spójni urokliwie cieszący się z kolenych zdobywanych punktów, poradził sobie z wieloma starszymi kolegami, w bardzo ładnym finale pokonując Aleksego Maciaszczyka.

W zmaganiach dziewcząt kibice obejrzeli w tej samej kategorii ciekawy finał, w którym Julia Balcerzak pokonała dzielnie przeciwstawiającą się jej, o rok młodszą Annę Zdunek. W zmaganiach dziewcząt klas V-VI Olga Kulik z klubu Naprzód Skórzec wyprzedziła na podium dwie rywalki z Bielan - Agatę Petrykowską i Jagodę Konofalską. W rywalizacji chłopców zwyciężył Adam Kostecki, pokonując w finale Dominika Drewnika z naszej dzielnicy.

Wśród gimnazjalistów najlepszy był Filip Kostecki, natomiast w zmaganiach gimnazjalistek ucząca się na Bielanach Katarzyna Trochimiuk z Gimnazjum Przymierza Rodzin. Jej finałowa rywalka również jest zawodniczką bielańską. W zmaganiach szkół ponadgimnazjalnych dobrze spisały się kolejne tenisistki stołowe z Bielan. Zwyciężyła Paulina Molska z ZS numer 10, trzecia była Julia Wachol z ZS numer 35. Rozdzieliła je na podium Klaudia Skarżyńska ze Skórca. 

Bardzo mocną obsadę miał turniej w kategorii ponadgimnazjalnej mężczyzn. W bardzo ciekawym finale Kacper Moliński ze Spójni Warzawa pokonał Adama Rakowskiego z GKS Wkry Sochocin. Na najniższym stopniu podium stanął Jan Klepko. 

W przerwie między zaganiami poszczególnych kategorii rozegrano turniej nauczycieli, trenerów i opiekunów zawodników. Początkowo planowano zmagania jedynie bielańskich nauczycieli, jednak turniej otwarto. Zwyciężył w nim po pasjonującym finale Michał Lengiewicz, którzy w pięciu setach pokonał Małgorzatę Dunek. Trzeci był Robert Balcerzak.

- Jak widać potencjał w tenisie stołowym jest bardzo duży, co pokazała liczba zawodniczek i zawodniczek, którzy dziś zgromadzili się w hali przy ulicy Gwiaździstej. Siedem godzin grania na piętnastu stołach musi robić wrażenie. Na pewno będziemy planowali kolejne zmagania. Jesienią wstępnie szykujemy się do zawodów w kategorii open, a przyszły rok... cóż. Są pewne pomysły, jednak w chwili obecnej to niespodzianka. Jeśli uda nam się realizacja tego projektu, o imprezie tenisowej na Bielanach będzie bardzo głośno w całej Polsce. Jeśli chodzi o dzisiejsze zawody, choć mogłem obserwować jedynie mecze najmłodszych kategorii, gratuluję wszystkim wygranym i wierzę, że częściej będziemy spotykali się na Bielanach, aby propagować tenis stołowy - zdradza nieco tajemniczo Grzegorz Pietruczuk.

- Turniej możemy uznać za sukces. Bardzo duże wyrazy uznania dla wszystkich osób, które przyczyniły się do organizacyjnego sukcesu tej nowej formuły. Dziękuję sędziom, którzy bardzo sprawnie przeprowadzili dzisiejsze zawody - nie krył zadowolenia Prezesa TKKF Chomiczówka - Jacek Bączkowski, odpowiedzialny za realizację zmagań.

Pełne wyniki zagań podamy wkrótce. Miejsca na podium:

Kategoria I-IV chłopców:
1. Mateusz Sakowicz - Spójnia Warszawa - SP 257
2. Aleksy Maciaszczyk - SP 231
3. Krystian Owczarek - Białe Orły - SP 231Kategoria I-IV dziewcząt:
1. Julia Balcerzak - SP 119
2. Anna Zdunek - Spójnia Warszawa - SP 53
3. Wioletta Wronka - GLUKS Naprzód SkórzecKategoria V-VI chłopców:
1. Adam Kostecki - GLKS Nadarzyn
2. Dominik Drewnik - SP 209
3. Kacper Michalski - SP 231Kategoria V-VI dziewcząt:
1. Olga Kulik - GLUKS Naprzód Skórzec
2. Agata Petrykowska - UKS 273 Bielany -  SP 273 
3. Jagoda Konofalska - UKS 273 Bielany - SP 273Kategoria gimnazjów chłopców:
1. Filip Kostecki - GLKS Nadarzyn
2. Aleksander Michalczyk
3. Piotr Siry - Gimnazjum numer 73Kategoria gimnazjów dziewcząt:
1. Katarzyna Trochimiuk - ZS Przymierza Rodzin numer 3
2. Agnieszka Szymańska - Gimnazjum numer 71
3. Julia Kęsicka - UKS Józefów - Gimnazjum w JózefowieKategoria ponadgimnazjalna mężczyzn:
1. Kacper Moliński - Spójnia Warszawa - 2 SLO STO im. Pawła Jasienicy
2. Adam Rakowski - GKS WKra Sochocin - Zespół Szkół numer 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku
3. Jan Klepko - Spójnia Warszawa - 1 LO im. Bolesława LimanowskiegoKateogria ponadgimnazjalna kobiet:
1. Paulina Molska - ZS 10
2. Klaudia Skarżyńska - GLUKS Naprzód Skórzec
3. Julia Wachol - ZS 35Turniej nauczycieli i opiekunów:

1. Michał Lengiewicz
2. Małgorzata Zdunek
3. Robert Balcerzak