XXIII TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI 11 LISTOPADA

2018-11-13 18:08:33

W siedzibie TKKF Chomiczówka 11 listopada zorganizowano tradycyjny turniej z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Dzieci i młodzież rywalizowały w czterech kategoriach wiekowych. Była to już XXIII edycja zmagań. Dopisała frekwencja.

 

Zawody otworzyli zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany - Włodzimierz Piątkowski oraz radny z Chomiczówki - Marcin Włodarczyk. Najmłodsi uczestnicy rywalizowali w kategorii do lat 8. Najlepiej poradził sobie Franciszek Klask, który w siedmiu rundach odniósł sześć zwycięstw. W starszej grupie do lat 10 złoto powędrowało do Bartosza Chełstowskiego. W kategorii do lat 12 najlepiej poradził sobie Yulian Zhadachevsky. Wśród najstarszych szachistów, do 16 roku życia, wygrał dobrze znany na Bielanach Szymon Poziomkowski. Ten sam zawodnik zwyciężył w poprzedniej edycji zmagań, o czym pisaliśmy tutaj.

- To już XXIII organizowany przez nas dzięki wsparciu Dzielnicy Bielany turniej. Cieszę się, że zmagania proponowane młodzieży na 11 listopada przez TKKF Chomiczówka wciąż wiążą się z dużą frekwencją i stale na turniejach pojawiają się młodzi, zdolni szachiści, którzy w przyszłości często robią duże kariery - podsumował prezes TKKF Chomiczówka, Jacek Bączkowski.

Wyniki na podium turnieju z okazji 11 listopada:
Kategoria do 8 lat:

1. Franciszek Klask - UKS Czternastka Warszawa
2. Ksawery Kearney
3. Jerzy Chełstowski - KSE Łomża
Startowało 34 zawodników

Kategoria do 10 lat:
1. Bartosz Chełstowski - KSE Łomża
2. Bartosz Kozłowski
3. Adam Nawalaniec - KS Legion Legionowo
Startowało 12 zawodników

Kategoria do 12 lat:
1. Yulian Zhadachevsky -  UKS Caissa Warszawa
2. Stefan Ćwiek - UKS SP 321 Bemowo
3. Tomasz Rumiński - Geniusz Warszawa

Kategoria do 16 lat:
1. Szymon Poziomkowski -  UKS SP 321 Bemowo
2. Patryk Michałowski - UKS Szachowa Dwójka Grodzisk Maz.
3.Tymoteusz Seń - PKS Mat Białołęka
Startowało 13 osób

MG / fot: materiały uczestników