DWAA MEDALE BIELAN PODCZAS MP W JUDO

2022-10-24 10:35:39

Za nami Mistrzostwa Polski w judo. Bielańskie środowisko judo było reprezentowane przez AZS AWF Warszawa i KS Nastula Club. Z rozgrywannych w Dzielnicy Włochy zawodach przedstawiciele klubów z naszej dzielnicy wywalczyli dwa krążki - srebrny Oleksieja Łysenko w kategorii 100 kilogramów i brązowy Aleksandry Kowalewskiej w zmaganiach 70 kilogramów.

O ile Oleksii Łysenko to bardzo doświadczony judoka, który może pochwalić się wieloma występwami seniorskimi i sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej, o tyle dla zawodniczki Nastula Club był to pierwszy krajowy występ w kategorii seniorów. Wypadł on nadzwyczaj okazale. W swojej pierwszej walce zawodniczka Pawła Nastuli pokonała Martę Walotek, następnie w walce ćwierćfinałowej ubiegłoroczną Mistrzynię Polski  Elizę Wróblewską. W półfinale uległa doświadczonej Urszuli Hofman, a w walce o brązowy medal wygrała z Anną Dybą. W tej kategorii startowało siedemnaście zawodniczek.

Oleksi Łysenko, reprezentujący barwy Akademików z Bielan w finałowej walce musiał uznać wyższość zawodnika z Gliwic - Kacpra Szczurowskiego.  W pokonanym polu judoka AZS AWF Warszawa zostawił sześciu rywali.

W zawodach startował również Wiktor Tworzydło - kolega klubowy srebrnego medalisty MP zajął w zmaganiach kategorii 100 kg + siódmą pozycję.

Red / fot: Fanpage Nastula Club Bielany