MEDALOWYY WYSTĘP AKADEMIKÓW W POZNANIU

2021-06-29 08:57:20

Za nami Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, w których z bardzo dobrej strony zaprezentowali się sportowcy AZS AWF Warszawa. Dwa złote medale wywalczyła Pia Skrzyszowska - nasza nadzieja na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Wyniki bielańskiego klubu pozwoliły zająć drugie miejsce w klasyfikacji punktowej i trzecie w medalowej.

Pia Skrzyszowska nie miała sobie równych zarówno na dystansie 100 metrów, jak i w rywalizacji 100 metrów przez płotki. Kolejny złoty medal dla Akademików z Bielan dołożyła sztafeta 4 x 100 metrów, która również nie miała sobie równych. Na 800 metrów swoją formę potwierdziła Angelika Sarna, która wziąż rywalizuje o przepustkę do Tokio.

Na najniższym stopniu podium stanęła Emilia Ankiewicz, która na 400 metrów przez płotki o włos zwyciężyła ze swoją klubową koleżanką, co skomentował trener Robert Kędziora. -Nasza Liderka, Emilia Ankiewicz spisała się na medal, brązowy medal na dystansie 400 m. ppł. O centymetr za nią, a dokładniej o 0,007 s. finiszowała Ania Gryc. Wynik 57,82 jest lepszy od minimum na   ME  U23,które odbędą się w lipcu w Estoni w Tallinie, gdzie zobaczymy Anię wśród najlepszych lekkoatletek starego kontynentu. Iza Smolińska osiąga najlepszą w tym sezonie dyspozycję, co daje w finale na 400 m. ppł. VI miejsce. Iza napewno pokaże klasę na MP U23 w Suwałkach w ostatniej dekadzie lipca - napisał w komentarzu po zawodach. W pchnięciu kulą bardzo dobry wynik zanotowała Maja Ślepowrońska.

Wśród mężczyzn najwyżej uplasował się Dominik Staśkiewicz na 110 metrów przez płotki.

Opisane wyniki pozwoliły Akademikom z Bielan uplasowac się na trzecim miejscu w klasyfikacji medalowej zmagań, z czterema złotymi i trzema brązowymi medalami. Zwycięzył AZS UMCS Lublin z zaledwie jednym złotym medalem więcej. Jeszcze lepiej poszło AZS AWF Warszawa w klasyfikacji puntkowej, gdzie 592 oczka pozwoliły na drugie miejsce, za plecami AZS Katowice.

Przedstawiamy wyniki w pierwszych piątkach sportowców AZS AWF Warszawa:

1. AZS AWF Warszawa 4 x 100 metrów kobiet (Gryc, J. Paluch, P. Paluch, Kołodziej)