16 MEDALI TAEKWONDZISTÓW

2017-11-02 17:15:05

W Bornym Sulinowie rozegrano pod koniec października Mistrzostwa Polski Seniorów. Pokazały one prawdziwą siłę taekwondo na Bielanach. Zawodniczki i zawodnicy z naszej Dzielnicy wywalczyli grad medali, zajmując drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.


Nie zawiodła czołówka akademickiego klubu. W kategorii 57 kilogramów wygrała Patrycja Adamkiewicz, wyprzedzając zresztą swoją klubową koleżankę - Patrycję Miszczak. Trzeba jasno powiedzieć, że dla doświadczonej choć bardzo młodej zawodniczki AZS-AWF Warszawa, która zdobywa doświadczenie na arenie międzynarodowej, poziom MP nie był zbyt trudny. Wygrywała swoje walki kolejno 29:0, 15:7 i 22:2.

Świetnie spisali się w kategorii do 63 kilogramów takwondziści. Na podium stanęło aż trzech przedstawicieli Bielan: Jakub Posadzy, Jakub Sobczyk i Michał Brym. W lżejszej wadze - do 58 kilogramów zwyciężał Mateusz Nowak. W rywalizacji 80 kg. najlepiej poradził sobie kolejny doświadczony reprezentant AZS-AWF Warszawa - Karol Hołubowicz.

Łącznie w całych mistrzostwach AZS-AWF Warszawa zajął drugie miejsce w klasyfikacji medalowej, za poznańskim AZS OS. Te dwa czołowe kluby taekwondo w kraju całkowicie zdominowały rywalizację, zdobywając łącznie aż 10 z szesnastu złotych medali. Dla Bielan powędrowały cztery z nich, czyli 25% całości. Do kolekcji doszły cztery srebrne i cztery brązowe medale.

Medaliści AZS-AWF Warszawa na MP seniorów w taekwondo:

Złote medale:
Karol Hołubowicz - 80 kg
Jakub Posadzy - 63 kg
Mateusz Nowak - 58 kg
Patrycja Adamkiewicz - 57 kg

Srebrne medale:
Piotr Wójtowicz - 74 kg
Jakub Sobczuk - 63 kg
Gabriela Dajnowicz - 67 kg
Justyna Miszczak - 57 kg

Brązowe medale:
Wiktor Komorowski - 87 kg
Maurycy Miszczak - 74 kg
Michał Brym - 63 kg
Milena Mazurek - 62 kg

MG / fot: AZS-AWF Warszawa fanpage