5. CROSS BIELAŃSKI W PAŹDZIERNIKU

2020-08-06 08:21:41

Pomimo obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, Bielany starają się, aby sportowe życie przebiegało umiarkowanie normalnie. 20 sierpnia ruszą zapisy na tradycyjną sztafetę Cross Bielański. Start 3 października Idea biegu jest bardzo prosta. Drużyny spotykają się na terenie Lasu Bielańskiego, gdzie rywalizują na niełatwej technicznie trasie, biegnącej na dystansie 2500 metrów. Każdy zespół liczy cztery osoby.
 
Ze względu na obostrzenia związane z liczbą uczestników na imprezach, do udziału w rywalizacji przewidziano maksymalnie 62 czteroosobowe sztafety. Zmagania rozpoczną się 3 października o godzinie 11:05 na terenie sąsiadującym ze stadionem Hutnika Warszawa.
 
Opłata za drużynę wynosi 111 złotych, czyli niespełna 30 złotych od osoby. Wszyscy uczestnicy otrzymają medal, worek sportowy oraz wodę. Dla najlepszych sztafet (męskich, żeńskich i mieszanych) przewidziano nagrody w postaci statuetek.
 
- Mam nadzieję, że przepisy sanitarne i sytuacja w kraju pozwolą na zorganizowanie tej imprezy, która cieszy się dużą popularnością i stała się swego rodzaju sportową tradycją na Bielanach. Wierzę, że 3 października spotkamy się w Lesie Bielańskim – zachęca do udziału Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.