ADAMKIEWICZ I POSADZY Z MEDALAMI MME

2018-11-12 12:29:33

Za nami Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w taekwondo olimpijskim. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się bielańscy zawodnicy. Patrycja Adamkiewicz wywalczyła złoto, Jakub Posadzy srebro.

Jakub Posadzy walczył już pierwszego dnia zmagań, przynosząc swoją postawą sporo radości. Po wyeliminowaniu Rosjanina - Vasiliewa, zawodnik AZS-AWF Warszawa poradził sobie z reprezentantem Turcji - Turcanem. W drodze do finału Posadzy okazał się lepszy od Ukraińca - Poyednyoka. W walce o złoto zawodnik Akademików uległ Turkowi - Atasoyu. Jakub Posadzy rywalizował w kategorii 63 kilogramów.

Drugiego dnia rywalizacji swoje walki toczył Mateusz Nowak, który poradził sobie z Bułgarem i Ukraińcem. Niestety marzenia o medalu Nowaka w kategorii 58 kilogramów przerwał Rosjanin - Kanaev. Swoją przygodę w turniejem w 1 walce zakończyła Oliwia Uścimiuk, podobnie jak Milena Mazurek.

W zmaganiach kategorii 67 kilogramów, trzeciego dnia zmagań, na drugiej rundzie swój udział zakończyła Gabriela Dajnowicz. Nie zawiodła w kategorii 57 kilogramów Patrycja Adamkiewicz. Najpopularniejsza sportsmenka Warszawy minionego roku wywalczyła złoto, pokonując kolejno rywalki z Danii, Chorwacji i Turcji. W finale Patrycja Adamkiewicz wygrała z Rosjanką Ovchinnikową.
Patrycja Adamkiewicz i Jakub Posadzy trenują w AZS-AWF Warszawa pod okiem Tomasza Pyciarza. Patrycja Adamkiewicz to absolwentka LO im. J. Kusocińskiego.

MG fot: AZS-AWF Warszawa