AKADEMICY ZAINAUGUROWALI KLZ W ŁODZI

2017-09-21 20:30:35

Ruszył drugi sezon Krajowej Ligi Zapaśniczej. Rozgrywki zyskały większy prestiż i sponsora - PWPW. Drużyna AZS-AWF Warszawa zainaugurowała rozgrywki wyjazdem do Łodzi, gdzie w Atlas Arenie podejmowała Budowlanych. Zabrakło niewiele, jednak to zespół gospodarzy cieszył się z wygranej.

Stołecznym zapaśnikom nie pomogła nawet maskotka Słonia Bielańskiego, która tym razem wybrała się poza granice naszej Dzielnicy i w Łodzi dzielnie dopingowała zapaśników AZS-AWF Warszawa.

Mecz rozpoczął sie bardzo dobrze. Niezawodna, jedna z gwiazd stołecznych zapasów Anna Łukasiak pokonała po wyrównanej walce doświadczoną Rumunkę Madalinę Linguraru 4:0. W drugiej walce  57 kg w stylu wolnym, nieco bardziej doświadczony Robert Dobrodziej pokonał 2:0 młodego Adriana Wagnera.

W kolejnej walce, 66 kg stylu wolnego Roman Pacurkowski spisał się wyśmienicie, pokonując doświadczonego Edwarda Barsegjana - Mistrza Polski 2017 i wicemistrza Europy 2009, o czym na swoich łamach przypomniała oficjalna strona rozgrywke - klz-zapasy.pl. W drugim pojedynku kobiet, rywalizowały Czeszka i Ukrainka. Reprezentująca AZS-AWF Warszawa Anhelina Łysak sprawiła miły prezent swojej drużynie, pokonując Lenkę Hockovą i wyprowadzając Akademików na prowadzenie 10:4.

W kolejnej walce 74 kg mężczyzn było już gorzej. Bartłomiej Żuraw dość pewnie pokonał Pablo Kipena i zniwelował straty gospodarzy do trzech punktów. W kategorii 85 kg Łodzian reprezentował niespodziewanie lekki zawodnik Gevorg Sakyan, który dzięki pięknej akcji pokonał Ivana Nylypiuka i po zaciętym pojedynku wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 11:10, powiększone dość niespodziewanie dzięki wygranej Austriaczki Martiny Kuenz nad Alą Cherkasovą, reprezentującą AZS-AWF Warszawa.

W kategorii 97 kg po zaciętej walce zawodnik Budowlanych - Kamil Skaskiewicz pokonał Magomedrasula Gazimagomedowa i przed ostatnim pojedynkiem zapewnił gospodarzom wygraną. W ostatniej walce straty AZS-AWF Warszawa zniewlował Marcin Luto, który pokonał Pawła Turczyńskiego. 

MVP Spotkania został wspomniany wcześniej Gevork Sakyan z Łodzi. Jego akcję, choć pechową dla Ivana Nylypiuka warto obejrzeć. W transmisji poniżej oglądajcie fragment od 1:27:46. Transmisja obejmuje wszystkie walki, które stały na naprawdę wysokim poziomie.MG źródło: klz-zapasy.pl / inf. własna