ALEKSANDRA CHMIELEWSKA NIECO BLIŻEJ RIO

2016-03-14 20:02:25

Trójka reprezentantów UKS G-8 Bielany walczyła w Rio de Janeiro o punkty Pucharu Świata, niezbędne do walki o awans na tegoroczne IO. Mały krok ku marzeniom spełniła Aleksandra Chmielewska, która była najlepsza z Polek i zbliżyła się w rankingu do Anny Maliszewskiej.

Jak pisaliśmy wcześniej (informacja tutaj),  do turnieju olimpijskiego może zakwalifikować się jedynie dwójka reprezentantów danego kraju. Aleksandra Chmielewska walczy o jedno wojne miejsce z Anną Maliszewską z UKS Żoliborz Warszawa. Najmocniejsza z Polek - Oktawia Nowacka, która ma już zapewniony udział w IO, wycofała się z turnieju po konkurencji szermierki, ze względu na kontuzję. Aleksandra Chmielewska i Anna Maliszewska zajęły dziewiąte miejsca w swoich grupach kwalifikacyjnych, jednak w finale to osiemnasta Chmielewska, wyprzedziła koleżankę z kadry o cztery pozycje.

Po dwóch cyklach zawodów Pucharu Świata Anna Maliszewska jest 22 i ma na swoim koncie 123 punkty. Aleksandra Chmielewska plasuje się osiemnaście pozycji niżej i zgromadziła 104 oczka.

Druga zawodniczka UKS G-8 Bielany - Natalia Hachulska - została sklasyfikowana na 31. pozycji.

W rywalizacji mężczyzn Jarosław Świderski z UKS G-8 Bielany zajął dziewiętnaste miejsce w grupie kwalifikacyjnej i niestety nie dostał się do finału. Najlepepsze miejsce z biało-czerwonych zajął piętnasty w Rio Sebastian Stasiak.

MG źródło: pentathlon.org / fot: Aleksandra Chmielewska