ARTUR KUCIAPSKI Z BRĄZEM NA BAHAMACH

2017-04-24 18:06:52

Na Bahamach rozegrano zawody IAAF World Relays będące rywalizacją najlepszych sztafet świata. W drużynie 4 x 800 metrów wystąpił Artur Kuciapski, który zajął z kolegami trzecie miejsce.


Zawody IAAF World Relays uważane są za nieoficjalne mistrzostwa świata sztafet. Pierwsze dwie edycje odbyły się w 2014 i 2015 roku, teraz zawody organizowane są co dwa lata. Do zmagań Artur Kuciapski przystąpił praktycznie bezpośrednio po obozie w Portugalii, gdzie trenował z koleżankami i kolegami z AZS-AWF Warszawa.

Choć w poprzednich dwóch edycjach zawodów nasza sztafeta zajmowała na tym dystansie 2 miejsca, trzecią pozycję także należy uznać za satysfakcjonującą. Polacy ulegli pierwszym na mecie Amerykanom i faworyzowanym Kenijczykom, uzyskując czas 7:18.74, będący najlepszym wynikiem w Europie, uzyskanym w tym roku.

Zawodnik bielańskiego klubu wystąpił na pierwszej zmianie. Artur zaczął stosunkowo spokojnie od siódmego miejsca po 400 metrach, aby przedrzeć się na piąte przy przekazywaniu pałeczki Mateuszowi Borkowskiemu. Poza Arturem Kuciapskim i wspomnianym Mateuszem Borkowskim w sztafecie rywalizowali również Adam Kszczot i Marcin Lewandowski. Polacy o niespełna dwie sekundy wyprzedzili Australijczyków i nieco o ponad dwie Meksykanów, którzy ustanowili rekord kraju.

MG źródło: iaaf.org / fot: Fanpage Artura Kuciapskiego