AZS-AWF SHOW NA BALU MISTRZÓW SPORTU!

2018-02-03 23:40:40

Poznaliśmy najlepszych sportowców Warszawy w corocznym plebiscycie, którego wyniki ogłoszono na Balu Mistrzów Sportu, zorganizowanym na Ursynowie. Tradycyjnie nie zabrakło bielańskich akcentów. Było ich wręcz mnóstwo, dzięki AZS-AWF Warszawa, ale również IKS AWF Warszawa. Najpopularniejszą zawodniczką została taekwondzistka bielańskiego klubu - Patrycja Adamkiewicz. W dziesiątce najlepszych sportowców Warszawy znalazły się aż trzy reprezentantki Bielan!


Bielańskie akcenty podczas gali zapoczątkowała nagroda w kategorii Sportowa Osobowość Roku. Powędrowała ona do Macieja Hartfila - Prezesa AZS-AWF Warszawa, pełniącego tę funkcję od 2013 roku. Organizatorzy wręczając nagrodę wymienili nowatorski projekt Dziecięca Akademia Sportu - współfinansowany przez Dzielnicę Bielany, organizowany przez AZS-AWF Warszawa, organizację finałów zawodów Od Zabawy Do Sportu oraz współpracę z Ambasadą Kolumbii.

Udała się kampania promocyjna środowiska taekwondo olimpijskiego na Bielanach, jak również wszystkich fanów sportu na Bielanach, zachęcaąca do oddania głosu na swoich. Nagrodę w kategorii najpopularniejszy sportowiec, zapewne ku zaskoczeniu wielu osób, acz całkowicie zasłużenie, odebrała Patrycja Adamkiewicz z AZS-AWF Warszawa, co na pewno jest świetną promocją tak popularnej na Bielanach dzięki AZS-AWF Warszawa, Tebek Bielany i UKS G-8 Bielany dyscypliny sportu.

W kategorii najlepszych sportowców niepełnosprawnych, na trzecim miejsciu podium stanęła Marta Fidrych - reprezentantka IKS AWF Warszawa, uprawiająca szermierkę na wózkach. Na drugim stopniu podium stanął jej kolega - pływak - Wojciech Makowski, również z IKS AWF Warszawa.

Po raz drugi Patrycja Adamkiewicz odbierała statuetkę w kategorii najlepszych sportowców - tutaj kapituła konkursowa przyznała jej wysokie, dziesiąte miejsce. O dwa oczka wyżej uplasowała się jej koleżanka klubowa z AZS-AWF Warszawa - wioślarka Agnieszka Kobus-Zawojska. Siódma pozycja powędrowała do kolejnej Akademiczki - tym razem przedstawicielki szermierki - Magdaleny Piekarskiej. W plebiscycie po raz kolejny z rzędu wygrała Anita Włodarczyk.

Po cerermonii realizatorzy przeprowadzili wywiad z Prezesem AZS-AWF Warszawa - Maciejem Hartfilem. - Dla mnie to pierwsze takie wyróżnienie. Wcześniej odbierałem nagrody za zawodników, spokojnie sobie działając, ale takie wyróżnienie dla mnie to wielka satysfakcja - nie ukrywał radości laureat nagrody.

Wywiadu udzieliła również Patrycja Adamkiewicz. - Jestem bardzo szczęśliwa. Nie spodziewałam się, że mogę wygrać. To dla mnie wielki zaszczyt. Mam nadzieję, że za rok również znajdę się na tym balu i będę mogła stanąć na scenie. Taka nagroda to impuls, abym mogła dać z siebie jeszcze więcej na treningach - skomentowała najpopularniejsza zawodniczka Warszawy w 2017 roku.

MG fot: print screen z oficjalnej relacji