BERLIŃSKIE ODBICIE KAWY

2017-08-09 10:03:32

Po nieudanych Mistrzostwach Świata w pływaniu zawodnik AZS-AWF Warszawa, Radosław Kawęcki, w bardzo dobrym stylu wrócił do rywalizacji Pucharu Świata. W Berlinie bielański zawodnik dwukrotnie tryumfował w swoim ulubionym stylu - grzbietowym.Radosław Kawęcki - pływak bielańskiego klubu - po wygranej w Pucharze Świata w Moskwie, poprawił swój czas na 200 metrów stylem grzbietowym. Przed długi czas Polak płynął poniżej rekordu Polski, ostatecznie jednak nie zdołał go poprawić, także ze względu na osłabnięcie  Christiana Dienera z Niemiec, który bardzo śrubował tempo, jednak ostatecznie osłabł i zajął trzecie miejsce. 

Nie gorzej spisał się "Kawa" na dwukrotnie krótszym dystansie, na którym również tryumfował z czasem 49,97. Jak podaje portal Megatiming.pl, bielański zawodnik tym samym po raz siódmy w karierze złamał barierę 50 sekund. 

Pływak Akademików uzupełnił swój bardzo udany występ srebrem w sztafecie 4 x 50 metrów mixów. Sam na swoim fanpage nie ukrywał zadowolenia, komentując krótko: "Berlin zdobyty".


200 m stylem grzbietowym mężczyzn: Radosław Kawęcki (Polska)   1:48.20
100 m stylem grzbietowym mężczyzn: Radosław Kawęcki (Polska)   49.97
4 x 50 m stylem zmiennym (mixy) - 23.45

Red / fot: Radosław Kawęcki Fanpage