BIATHLON ZAWITAŁ NA BIELANY

2016-05-25 07:44:58

Rzadko się zdarza, aby zimowe dyscypliny sportu zawitały na Bielany. Dzięki UKS G-8 Bielany Park Olszyna zamienił się w arenę biathlonowych zmagań.


Zawody "Biathlon dla każdego", jak sama nazwa wskazuje przeznaczone były zarówno dla zawodowców, jak również osób, które do tej pory nie miały nic wspólnego z tą dyscypliną sportu. O zasadach imprezy pisaliśmy tutaj. Zawodnicy i zawodniczki bieg przeplatali strzelaniem, a w przypadku pomyłek na strzelnicy ich czas automatycznie ulegał pogorszeniu. W rywalizacji open kobiet zwyciężyła Natalia Papis, natomiast w zmaganiach open mężczyzn Piotr Małek. Pełne wyniki można znaleźć tutaj.

- Imprezę należy zaliczyć do bardzo udanych. Spodziewaliśmy się mniejszego zainteresowania. Setka startujących była miłym zaskoczeniem. W poszczególnych grupach startowali zawodnicy z licencjami, jak również młodzież i dzieci.  Uczestnicy biegli i w trakcie zmagań z czasem wbiegali na strzelnicę, gdzie oddawali pięć strzałów.  Zobaczymy czy z grupy nowych uczestników narodzą się biathlonowe talenty - podsumował Prezes UKS G-8 Bielany, Dariusz Czerwonka.

MG źródło: inf. własna