BKKK W DWOMA MEDALAMI

2016-04-11 07:21:28

Sukcesem Bielańskiego Klubu Karate Kyokushin zakończyły się XLIII Wagowe Mistrzostwa Polski w Karate Kyokushin, które rozegrano w Chełmie. Do Warszawy ze złotym medalem wrócił MaciejMazur, brąz zdobył Mateusz Kaptur.

Obaj zawodnicy Bielańskiego Klubu Karate Kyokushin wystartowali w zawodach w kategorii kumite 90+ kg. Na podium znalazło się również dwóch zawodników z Wrocławia. Srebro wywalczył Damian Galiński, brąz podobnie jak Mateusz Kaptur, Arkadiusz Szir. W zawodach wystartowało 105 zawodników z 51 klubów. Mistrzostwa były sprawdzianem przed Mistrostwami Europy, które w dniach 14-15 maja odbędą się w Gruzji. W kadrze znajduje się 3 zawodników z BKKK: Marek Odzeniak, kat. -85 kg, Mateusz Kaptur i Maciek Mazur, kat. +85 kg.

POdczas weekendu rywalizowali również młodsi zawodnicy bielańskiego klubu. W międzynarodowym turnieju w Kobierzycach, w którym wzięło udział 540 zawodników, I miejsce zajęła Maria Bieniek, a na drugim stopniu podium zameldował się Kamil Wróblewski.

MG źródło: inf. własna / fot: BKKK