BRĄZOWY WEEKEND SZERMIERZY AZS

2017-11-27 16:36:52

Ostatni weekend listopada był bardzo aktywny dla szermierzy. Nie zabrakło rywalizacji w ramach Pucharu Polski. W szabli kobiet brązowy medal wywalczyła Małgorzata Kozaczuk, która rywalizowała w Sosnowcu. Również trzecie miejsce we floretowym Pucharu Polski w Gdańsku zajął Jakub Surwiłło. Kolejny brąz - tym razem w szpadzie, wywalczyła w Szczecinie Kamila Pytka.

Wysoka forma szermierzy AZS-AWF Warszawa, powoli stała się normą. O ich wyczynach z ostatnich miesięcy, możecie przeczytać tutaj.

W decydujących pojedynkach zmagań w Sosnowcu, Małgorzata Kozaczuk pokonała zawodniczkę gospodarzy - Zuzannę Cieślar 15:7. W meczu półfinałowym zawodniczka Akademików uległa innej zawodniczce z Zagłębia - Angelice Wątor 10:15. Wysokie, piąte miejsce w tych samych zawodach zajęła Marta Mazurek. W zmaganiach mężczyzn niezłą formę zaprezentował siódmy Karol Lademann.

42. Rafał Gałecki

Zmagania Pucharu Polski we florecie również przyniosły dobre wiadomości. Nie po raz pierwszy w tym sezonie, z dobrej strony zaprezentował się brązowy medalista - Jakub Surwiłło, który na podium stanął z zawodnikami klubu "Wrocławianie".