CEZARY FIGURSKI SZÓSTY WE WŁOSZECH

2017-09-25 21:49:54

? Ponad 2000 triathlonistów wystartowało w zawodach Iron Man we Włoszech. Zawody w regionie Emilia Romagna miały także bielański akcent. Wystartował w nich Cezary Figurski, zajmując bardzo dobre szóste miejsce w swojej kategorii wiekowej. W sprincie na Maderze rywalizował Kamil Damentka.

Cezary Figurski zajął wysokie 148. miejsce w klasyfikacji generalnej bardzo mocno obsadzonych zawodów, na prawdziwie królewskim dystansie Iron Man. Po konkurencji pływania na dystansie 3,84 km na liczniku jednego z najbardziej cenionych polskich szkoleniowców było 55 minut i 31 sekund. Rower na dystansie 180 kilometrów zajął Cezaremu Figurskiemu 5 godzin i 14 minut, a maraton 3 godziny i 28 minut, co łącznie dało czas 9 godzin 49 minut i 3 sekundy. W tej kategorii (M50), zwyciężył Włoch Leonardo Nocentini.

W weekend na Maderze rywalizował również podopieczny Cezarego Figurskiego, Kamil Damentka. Młody zawodnik bielańskiego klubu, startując w barwach biało-czerwonych, walczył w Pucharze Kontynentalnym, na dystansie sprinterskim. Zawodnik UKS G-8 Bielany był 48. Pokonanie sprinterskiej trasy triathlonu zajęło mu 58 minut i 37 sekund.

Obaj w ostatni weekend września będą obecni na imprezie III Triathlon Bielański, o której pisaliśmy tutaj.

MG / fot: Polski Związek Triathlonu