CO MOŻE ZAUROCZYĆ W TAEKWONDO?

2016-01-27 21:13:42

Awans do IO w Rio de Janeiro bielańskiego zawodnika - Piotra Pazińskiego, jest okazją do szerszego wypromowania taekwondo. Reprezentujący barwy AZS-AWF Warszawa, wychowanek UKS Taebek Bielany wraz z Prezesem Polskiego Związku Taekwondo - Arturem Chmielarzem opowiadali o taekwondo w trzecim programie Polskiego Radia.


Piotr Paziński gościł w programie "Trzecia Strona Medalu", gdzie relacjonował turniej kwalifikacyjny w Stambule, podczas którego wywalczył przepustkę do Rio oraz szacował swoje szanse podczas czekającej go rywalizacji w Brazylii. - Cel podczas IO to złoty medal, ale nie obiecuję, że go zdobędę. Celem jest realizacja pewnych założeń, które jeśli będę realizował, to zdobędę złoty medal - opowiadał o czekającym go występie Piotr Paziński.

W trakcie rozmowy Prezes Polskiego Związku Taekwondo opowiadał o historii polskiego taekwondo na igrzyskach olimpijskich. Artur Chmielarz opowiadał również o występie Aleksandry Krzemienieckiej - kolejnej reprezentantki AZS-AWF Warszawa podczas kwalifikacji olimpijskich w Stambule. - Podczas jej walki zarządzono dodatkową walkę o złoty punkt. Jej rywalka wykonała niedozwolone kopnięcie, które zaliczył system elektroniczny, a sędziowie to przeoczyli. Jest więc pewien niedosyt - podsumował Prezes.

Nie zabrakło rozmowy o samej dyscyplinie sportu. Piotr Paziński opowiadał o technologii, która odważnie wkracza w świat taekwondo. Poza strojem naszpikowanym elektroniką w systemie sędziowania obowiązuje system video replay, podnoszący przejrzystość walki. Całość rozmowy w programie "Trzecia Strona Medalu" w Programie Trzecim Polskiego Radia można znaleźć tutaj


MG, źródło: polskieradio.pl / fot: AN