DOMINIK CZAJA SPORTOWCEM ROKU

2023-03-03 12:19:56

Poznaliśmy najpopularniejszych sportowców Warszawy 2022 roku. W Pałacu Kultury i Nauki odbyła się uroczysta gala, w której nie zabrakło miłych informacji dla przedstawicieli Dzielnicy Bielany, bardzo mocno obsadzonej w wielu kategoriach. Najwięcej powodów do radości miał Dominik Czaja.


Polski wioślarz nie mógł osobiście stawić się na gali, gdyż przebywa w Portugralii, gdzie ciężko trenuje do sezonu. Jego sukcesy w 2022 roku w czwórce podwójnej, jakimi były mistrzostwo świata i wicemistrzostwo Europy nie mogły pozostać bez echa. - Jest mi ogromnie miło. Serdecznie dziękuję mojemu klubowi AZS-AWF Warszawa  oraz Miastu Stołecznemu Warszawa, a także Miejskim Zakładom Autobusowym Warszawa i Wodociągom Warszawskim, którzy wspierają mnie w drodze do celu - skonentował mistrz z bielańskiego klubu poprzez swoje media społecznościowe. Tuż za plecami Dominika Czai uplasowała się fenomenalna polska płotkarka - Pia Skrzyszowska. Mistrzyni Europy oraz  srebrna medalistka sztafety 4 x 100 metrów, która co chwilę śrubuje swój rekord życiowy nie mogła pozostać niezauważona. Sukces świętował także trener oraz tata zawoniczki - Jarosław Skrzyszowski, wybrany trenerem roku.

Wśród sportowców z niepełnosprawnościami drugie miejsce powędrowało do lekkoatletki AZS AWF Warszawa - Magdaleny Dąbrowskiej.

Warto zaznaczyć, że w kategorii najlepszego sportowca roku na trzynaście nominacji aż sześć było bielańskich - wszystkie z AZS AWF Warszawa. Poza wspomnianymi wcześniej medalistami była to Anna Łukasiak z zapasów, Magdalena Pawłowska i Monika Pytka z szermierki oraz Patrycja Adamkiewicz z taekwondo olimpijskiego.

W gronie trenerów nominowanych było aż dziewięciu z trzynastu szkoleniowców. Z AZS AWF Warszawa: Jarosław Skrzyszowski (LA), Artur Kruszewski (zapasy), Tomasz Pyciarz (taekwondo olimpiskie, Jarosław Szymczyk (wioślarstwo), Andrzej Ewertowski (szermierka). Z IKS AWF Warszawa: Zbigniew Rybak, Sebastian Koziejowski, Sebastian Giedroić oraz Marek Gniewkowski (wszyscy są trenerami szermierki).

Jeśli chodzi o sport osób z niepełnosprawnościami nominowano aż 7 z 10 osób związanych z bielańskimi klubami (Maciej Kęsicki z taekwondo olimpijskiego AZS AWF Warszawa, Magdalena Dąbrowska z lekkiej atletyki AZS AWF Warszawa, Michał Nalewajek, Kinga Dróżdż, Adrian Castro i Marta Fidrych z szermierki na wózkach IKS AWF Warszawa) oraz Katarzyna Marszał z tenisa stołowego IKS AWF Warszawa.

- Poziom sportu bielańskiego pokazuje liczba nominowanych w poszczególnych kategoriach, jak również wyniki plebiscytu. AZS AWF Warszawa oraz IKS AWF Warszawa, jak również inne bielańskie kluby wypracowały - także we współpracy z Dzielnicą - wyśmienity system szkolenia zawodników, jak rownież stały się tak atrakcyjne w swojej ofercie, że przyciągają zawodniczki i zawodników z całej Polski, którzy chcą trenować w najlepszych klubach wśród najlepszych trenerów. Nie sposób docenić tutaj roli oświaty. SMS Warszawa Bielany w 59 LOMS, podpisywane umowy na profesjonalne szkolenie w wielu dyscyplinach sportu, coraz lepsi trenerzy także w innych bielańskich szkołach. To wszystko daje efekty, z których możemy być dumni. Wielkie gratulacje dla wszystkich nominowanych i laureatów - nakreślił sytuację i przyczyny sukcesu bielańskiego sportu Burmistrz Dzielnicy - Grzegorz Pietruczuk.

Red / fot: AZS AWF Warszawa - fanpage klubu