DWA ZŁOTA W MARIBORZE

2016-02-28 10:03:05

Kolejny świetny występ odnotowali zawodnicy taekwondo AZS-AWF Warszawa. Tym razem w Mariborze, stołeczni zawodnicy wywalczyli cenne medale Pucharu Świata. Ze złotymi medalami do Polski wracają Anika Godel i Piotr Paziński.

Podczas Pucharu Świata w Mariborze Anika Godel wygrała swoje cztery walki. Choć jak sama przyznała, dzieląc się wrażeniami na Facebooku, nie ustrzegła się drobnych błędów, nie przeszkodziło jej to w odniesieniu cennego W kategorii do 67 kilogarmów, w której rywalizowała Polka, walczyło dziewięć zawodniczek.

Tradycyjnie nie zawiódł olimpijczyk, Piotr Paziński który w Słowenii także wywalczył medal z najcenniejszego kruszcu. W kategorii 80 kg. w której startował Polak, do zawodów zgłoszono siedemnastu zawodników, w tym Karola Hołubowicza - kolegę klubowego Piotra Pazińskiego. W rywalizacji do 58 kilogramów wystąpił również Mateusz Nowak, w kategorii do 57 kilogarmów walczyła Patrycja Adamkiewicz, do 62 kg. Gabriela Dajnowicz (wszyscy AZS-AWF Warszawa).

Anika Godel nie zapomniała także o tym, jak wielką rolę w sukcesie odgrywa sztab szkoleniowy. - Podziękowania dla trenerów: Tomasz Pyciarz, Wojciech Pyzel, Jakub Jastrzębski - podsumowała zawodniczka.

Następne ważne, międzynarodowe zawody czekają zawodników taekwondo w dniach 11-13 marca w Holandii.

MG źródło: inf. własna / tkd-natjecanja.com.hr / fot: nadesłane przez Tomasza Pyciarza