HISTORYCZNA CZASÓWKA PRZEJECHAŁA PRZEZ BIELANY

2018-09-23 11:05:54

Bielańska Czasówka, czyli rywalizacja w jeździe indywidualnej na czas w wykonaniu kolarzy na Bielanach przeszła do historii. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i jest wielce prawdopodobne, że na terenie Dzielnicy na stałe corocznie zagości rywalizacja kolarska.


Pod Centrum Olimpijskie, gdzie zawody otworzył zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk, zjechali się kolarze z całego kraju, aby sprawdzić się na trasie o długości 5,6 kilometra, prowadzącej spod Centrum Olimpijskiego, wzdłuż ścieżki rowerowej, aż do ulicy Marymonckiej na wysokości bielańskich Młocin. Rywalizacja mogła się kibicom podobać, a uzyskane wyniki, bardzo dobitnie pokazują wysoki poziom rywalizacji, na bardzo dobrze przygotowanej przez Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów trasie.

Dla wielu uczestników pomimo bardzo króktkiego dystansu, niespodzianką był ostatni kilometr, na którym musieli zmagać się z podjazdem, który przynajmniej dla kilku kolarzy był sporym utrudnieniem i zaskoczeniem.

Analizując wyniki bez podziału na kategorie wiekowe, najszyciej wyznaczoną trasę pokonał Maciej Arcipowski, któremu zajęło to 6 minut i 39 sekund. Wśród kobiet tryumfowała  Anna Rząsowska w czasie 8 minut i 6 sekund.

- Bardzo nam miło, że Bielany stały się gospodarzem imprezy kolarskiej. Stawiamy na to, aby oferta dla mieszkańców niezależnie od wieku i poziomu sprawności była jak najbardziej bogata, bo sport to zdrowie. Dzisiejszy wyścig jest kolejnym dowodem na to, że dbamy o jak największy zakres aktywności dla osób, pragnących aktywnie spędzać czas - zauważył zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany - Włodzimierz Piątkowski, który uczestniczył w ceremonii dekoracji najlepszych kolarzy.


Pełne wyniki zmagań znajdziecie tutaj.
Fotorelacja z imprezy znajduje się tutaj

MG  fot: MD