HOŁUBOWICZ DRUGI W RYDZE

2017-10-03 20:31:49

Bardzo dobre wieści w Rygi, gdzie w zawodach Pucharu Świata w taekwondo srebro w swojej kategorii wagowej wywalczył Karol Hołubowicz. Z dobrej strony zaprezentował się również Jakub Posadzy. Nieco słabiej poszło młodym zawodniczkom z Bielan.

Opisując występy rosnąco według kategorii, w kategorii 58 kilogramów walczył Mateusz Nowak, który uległ jednak w pierwszej fazie turnieju rywalowi z Białorusi. W rywalizacji 63 kilogramów z bardzo dobrej strony zaprezentował się Jakub Posadzy. Choć bielański zawodnik nie awansował do strefy medalowej i ostatecznie był piąty, w swojej pierwszej walce pokonał Portugalczyka - Rui Bragance, który jest byłym Mistrzem Świata. Drogę do medali zagrodził mu Nikita Pushanko, czyli późniejszy srebrny medalista w tej kategorii.

Karol Hołubowicz toczył boje w kategorii 80 kilogramów i drogę do finału zapewnił sobie dzięki pokonaniu Białorusina Borysa Smychkou. W walce o złoto zawodnik AZS-AWF Warszawa uległ Włochowi Roberto Botta. W tej grupie wagowej Polak wyprzedził dziewięciu rywali.

W zmaganiach kobiet bielańskie taekwondo reprezentowały Weronika Uścimiuk, Milena Mazurek i Gabriela Dajnowicz. Pierwsza z nich w turnieju dla zawodniczek do 57 kilogramów uległa w pierwszej fazie zmagań przeciwniczce z Litwy. Milena Mazurek znalazła pogromczynie w zawodniczce z Hiszpanii w zmaganiach kategorii 62 kilogramów. W turnieju dla taekwondzistek do 67 kilogramów Gabriela Dajnowicz przegrała swoją walkę z Darią Adamiak, czyli Rosjanką o polsko brzmiącym imieniu i nazwisku.

MG źródło: inf. własna / fot: materiały Marcina Sadowskiego