HUTNIK DOMINUJE W TEQBALL

2019-10-30 11:25:33

Zawodnicy sekcji teqball Hutnika Warszawa zdominowali 2. Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Sięgnęli po złote medale w singlu i grze podwójnej

 
W miniony weekend w Białołęckim Ośrodku Sportu odbyły się 2. Mistrzostwa Polski w teqball – dyscyplinie, stanowiącej połączenie piłki nożnej i tenisa stołowego. Czołowi gracze rywalizowali w grze pojedynczej oraz deblu. Walka toczyła się o podwójną stawkę. Poza tytułem mistrzów Polski zwycięzcy obu kategorii otrzymywali przepustkę na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w dniach 6-8 grudnia br. w Budapeszcie. W gronie uczestników znaleźli się zawodnicy nowo utworzonej sekcji teqball Hutnika Warszawa, a wśród nich „gladiatorzy” tego sportu - Patryk Kamiński oraz Adrian Duszak.
 
Rywalizacja w grze podwójnej została zdominowana przez debel Kamiński – Duszak, który przez cały turniej nie stracił nawet seta. Jedynie pierwsza odsłona półfinału przeciwko ukraińskiej parze Dymytro Shevchuk - Oleh Usychenko mogła zachwiać ich wiarę w końcowy sukces - zakończyła się nieznacznym, jednopunktowym zwycięstwem polskiej pary 20:19. W drugim secie nie było już wątpliwości, kto jest lepszy. Polacy zwyciężyli 20:11, meldując się w finale. W walce o złoto ich przeciwnikami była para z Podkowa Teqball Club Franciszek Bruno Tusiński - Jan Ochędalski. Hutnicy od pierwszej do ostatniej piłki kontrolowali przebieg spotkania, zwyciężając 2:0 w setach (20:7, 20:14).
 
Więcej emocji dostarczył mecz finałowy singla, gdzie Kamiński i Duszak zmierzyli się w bratobójczym pojedynku. Gra była bardzo wyrównana, a żaden z zawodników nie zdołał wypracować większej niż kilkupunktowa przewagi. Ostatecznie próbę nerwów lepiej wytrzymał Adrian Duszak, pokonując rywala 2:0 (20:16, 20:19). Mieszkający w Poznaniu zawodnik sięgnął po drugi tytuł mistrzowski w singlu z rzędu i to on będzie reprezentował Polskę w światowym czempionacie.
 
Szansą na rewanż będzie zaplanowany na 23 listopada Challenger Warsaw Cup, gdzie poza krajową czołówką pojawią się czołowi gracze z Węgier, Ukrainy, Czech, Francji i Rumunii. Będzie to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Świata.

MH