HUTNIK PRZEŁAMAŁ ZŁĄ PASSĘ

2017-04-18 15:24:07

Hutnik Warszawa wygrał u siebie z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki 1:0, w meczu 26. kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej.

W pierwszej połowie „Hutnicy” dwukrotnie próbowali zaskoczyć bramkarza po strzałach z dystansu. Ponadto w 18. minucie dobrą sytuację miał Maksymilian Vogtman, ale trafił w golkipera. Z kolei w 45. minucie w sytuacji sam na sam lepszy był Karol Pasturczyk.

Po zmianie stron zespół z Bielan dążył do zdobycia zwycięskiej bramki. W końcu w 63. minucie „Hutnicy” wyszli na prowadzenie. Piotr Wielgosz minął obrońcę i zagrał piłkę w pole karne do niepilnowanego Vogtmana, który pokonał bramkarza gości. W 76. minucie z dystansu uderzył Adrian Cuch, ale minimalnie przestrzelił. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie i wreszcie Hutnik odniósł zwycięstwo.

Już dziś Hutnik zagra na wyjeździe z Wkrą Żuromin, w ramach I rundy Pucharu Okręgowego na szczeblu mazowieckim. Mecz jest zaplanowany na godzinę 16. Kolejne spotkanie ligowe odbędzie się w sobotę, o godzinie 19. Klub z Bielan zmierzy się w Ząbkach z Dolcanem.

Hutnik Warszawa – Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 1:0 (0:0)
Bramka: Vogtman 63′.
Żółte kartki: Baranowski – Kwiatkowski.
Hutnik: Pasturczyk – Górecki, Baranowski, Pracki, Wielgosz (Szala 70′) – Tarnowski (Turko 62′), Szczęch, Cuch, Wiśniewski (Podsiadło 46′), Mierzejewski – Vogtman (Czyż 84′).
Ożarowianka: Kłusek – Jasiński, Trojanowski, Piec (Stefański 65′), Pomarański (Królak 30′), Dębiec, Kalbarczyk, Kwiatkowski (Wiweger 70′), Żebrowski, Jabłoński, Zawadzki.
Sędzia: Mateusz Jenda (Warszawa).