JAKUB BAŁDYKA I MICHAŁ KRAWCZYK W RANKINGU ZŁOTYCH KOLCÓW

2016-03-09 19:51:21

Polski Związek Lekkiej Atletyki opublikował pierwszy ranking "Złote Kolce 2016", uwzględniający wyniki HMP w Toruniu. W czołówce znalazło się dwóch zawodników AZS-AWF Warszawa.


Jakub Bałdyka w Toruniu zdobył tytuł Halowego Mistrza Polski na 800 metrów, zwyciężając pewnie nad rywalami z czasem 1.58.31. Michał Krawczyk dzięki świetnej końcówce wyprzedził rywali w siedmioboju, zdobywając tytuł najlepszego halowego zawodnika w kraju z dorobkiem 5144 punktów. Liderem klasyfikacji jest Konrad Bukowiecki - młody kulomiot, który wywalczył halowy rekord świata juniorów. Za jego plecami znajdują się zwycięzcy z Torunia.

Należy spodziewać się, że w tym roku lista lekkoatletów sklasyfikowanych w czołówce rankingu powiększy się o znaczne grono zawodniczek i zawodników AZS-AWF Warszawa. Bardzo duże znaczenie będą miały punkty za miejsca na Igrzyskach Olimpijskich. Za dwunaste miejsce w tej prestiżowej imprezie można otrzymać dokładnie tyle samo punktów, co za tytuł mistrza kraju. W 2008 i w 2012 roku "Złote Kolce" w rywalizacji mężczyzn zdobywał Tomasz Majewski.

Jak informuje Polski Związek Lekkiej Atletyki "do punktów w rankingu składają się punkty otrzymywane przez lekkoatletów (mających obywatelstwo polskie) za miejsca zajmowane na najważniejszych zawodach lekkoatletycznych w kraju (mistrzostwa Polski) i za granicą (igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata i Europy, Diamentowa Liga i challenge IAAF), halowe i na otwartym stadionie, w kategorii seniora, młodzieżowca i juniora. Dodatkowe punkty są przyznawane za poprawienie lub wyrównanie rekordów świata, Europy czy Polski, jak również za wysokie lokaty na światowych lub europejskich listach sezonu".
 
Złote Kolce 2016
stan na 06.03.2016
Mężczyźni
1. Konrad BUKOWIECKI U20 PKS Gwardia Szczytno 165
2. Jakub BAŁDYKA U23 AZS-AWF Warszawa 60
  Sylwester BEDNAREK   RKS Łódź 60
  Tomasz JASZCZUK   WLKS Iganie Nowe 60
  Artur KERN Weteran MKS Unia Hrubieszów 60
  Rafał KOWNATKE   LKS Ziemi Puckiej Puck 60
  Łukasz KRAWCZUK   WKS Śląsk Wrocław 60
  Michał KRAWCZYK   AZS-AWF Warszawa 60
  Szymon KULKA   ULKS Lipinki 60
  Artur NOGA   SKLA Sopot 60
  Remigiusz OLSZEWSKI   OŚ AZS Poznań 60
  Artur OSTROWSKI   KB Sporting Międzyzdroje 60
  Adrian ŚWIDERSKI   WKS Śląsk Wrocław 60
  Dawid TOMALA   AZS-AWF Katowice 60
  Paweł WOJCIECHOWSKI   CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 60
  Karol ZALEWSKI   KS AZS UWM Olsztyn
 
MG źródło: inf. własna / pzla.pl / fot: Flickr.com