JASTRZĘBSKI I STELMACH NAJLEPSI NA BIELANACH

2020-01-20 23:24:39

Kamil Jastrzębski i Dominika Stelmach zwyciężyli w XXXVII Biegu Chomiczówki. Na trzykrotnie dłuższym dystansie, w Biegu o Puchar Bielan po raz kolejny zwyciężył Arkadiusz Gardzielewski. Wśród kobiet najlepsza była Ewa Jagielska (na zdjęciu).

Wszyscy zwycięzcy bielańskich biegów zwyciężyli ze sporą przewagą. Bardzo wysoki poziom sportowy miał bieg na 15 kilometrów. Na dwóch pętlach Chomiczówki, po 7 i pół kilometra aż siedemnastu biegaczy złamało granicę 50 minut.

Dopisała pogoda. Warunki jak również trasa pozwalały na szybkie bieganie, co pozwoliło na rekord trasy, jaki ustanowił Kamil Jastrzębski. W rywalizacji na 5 kilometrów świetną formę pokazała młodziutka Eliza Galińska. Urodzona w 2004 roku zawodniczka była druga. Tradycyjnie w święcie biegowym dzielnicy Bielany nie zabrakło lokalnych sportowców. Wielu z nich miało okazję wywalczyć miejsca na podium w kategoriach wiekowych w zmaganiach na 5 kilometrów.

- Impreza przeszła do historii i bardzo cieszę się, że po raz kolejny zebrała pozytywne opinie organizacyjne. Cieszę się, że rywalizacja nie była w tym roku zbyt uciążliwa dla mieszkańców. Nie odnotowaliśmy większych incydentów. Wszystko przebiegało spokojnie. Gratuluję wszystkim zwycięzcom i uczestnikom. Dopisała frekwencja, która z tego co wiem była najwyższa w ostatnich latach - nie krył zadowolenia Burmistrz Grzegorz Pietruczuk, który rywalizował na dystansie 5 kilometrów.

Organizatorzy biegu zapewnili sporo darmowych pakietów dla sportowców z Bielan, co zaowocowało ich bardzo wysoką frekwencją i niezłymi wynikami sportowymi. Dzięki sponsorom Biegu, jak Veolia, Szybka Kolej Miejska, Fundacja Lotto, Stacje Paliw Moya, Dom Dewelopment i Compensa, organizatorzy mogli zapewnić wszystkim uczestnikom bogate pakiety startowe, w których znaleźli wysokiej jakości koszulki techniczne, czapki i folder pokazujący bogatą historię biegu. O tej biegacze mogli dowiedzieć się także od zaproszonego na biegowe święto Bielan Ryszarda Drypsa - zwycięzcę pierwszej edycji zmagań.