KAWA NADAL LICZY SIĘ NA ŚWIECIE!

2018-12-16 19:54:28

Radosław Kawęcki wciąż w świetnej formie. Podczas Mistrzostw Świata w pływaniu na krótkim basenie, odbywających się w chińskim Hangzhou, zawodnik AZS-AWF Warszawa wywalczył brązowy medal na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym. Tym samym "Kawa" udowodnił swoją ciągłą przynależność do czołówki światowej.


Równo rok temu Radosław Kawęcki świętował srebrny medal na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym, podczas MŚ na krótkim basenie w Kopenhadze, o czym pisaliśmy tutaj. Dwa lata temu "Kawa" był najlepszy, podczas zmagań w Swindon (news tutaj). Także w latach 2014-2015 pływak AZS-AWF Warszawa brylował w stawce. Tym razem sportowiec bielańskiego klubu świętował medal koloru brązowego.  Po występie w Azji Kawęcki z nieskrywaną zapewne satysfakcją, bardzo krótko skomentował swój wynik na fanpage, pisząc lakonicznie: "Wow, mamy medal! Dalej liczę się na świecie".

Przepłynięcie dwustu metrów grzbietem z nawrotami co 25 metrów, zajęło jednemu z najbardziej utytułowanych polskich pływaków 1:48.25. Kawa brązowy medal wywalczył wraz z Australijczykiem Larkinem, który uzyskał taki sam czas. Złoto powędrowało do Rosjanina Rylova, brąz do Amerykanina Murphyego.

MG / fot: Fanpage Radosława Kawęckiego