KLZ: AZS BEZ PUNKTÓW WE WROCŁAWIU

2017-10-11 19:33:16

Zapaśnicy AZS-AWF Warszawa mają za sobą drugi występ w Krajowej Lidze Zapaśniczej. Niestety doznali drugiej porażki, jednak po raz kolejny zaprezentowali się z dobrej strony.


Rywalem Akademików z Bielan był nie kto inny jak jeden z faworytów rozgrywek, zwycięzca meczu pierwszej kolejki, zespół AZ Supra Brokers Wrocław. Wroclawianie będący gospodarzem tego pojedynku nie mieli jednak łatwego zadania i zwyciężyli skromnie - 17:15. AZS-AWF Warszawa postawił w tym meczu wysoko zawieszoną poprzeczkę. W pojedynku toczonym w hali Wrocławskiego Centrum Kongresowego było pewne, że kibice obejrzą ciekawe widowisko i nikt się nie zawiódł. Nie zawiodła także Anna Łukasiak, która rozpoczęła mecz zwycięstwem w kategorii 48 kilogramow nad Jessicą Blaszką z Holandii.

,Po drugim pojedynku mieliśmy już jednopunktowe prowadzenie gospodarzy, gdyż Magomedsultanov Zalimkham odniósł wysokie zwycięstwo 12:0 z Adrianem Wagnerem i po tej walce gospodarze objęli prowadzenie w meczu 4:3. Po tym pojedynku świetną serię zanotowali bielańscy Akademicy. Roman Pacurkowski, Anhelina Łysak i Pavlo Kipen. To wprowadziło dużo radości w szeregi AZS-AWF Warszawa i niepokój w obozie gospodarzy.

Sygnał do odrabiania strat dał Filip Chrząszcz, który po wyrównanej walce zwyciężył Maksa Zacharczuka, jednak Alla Cherkasova z AZS-AWF Warszawa pokonała Czeszkę Hanzlikovą i przewaga urosła. Było 15:11 dla AZS. Niestety wygraną gospodarzom zapewnili Minkailov Zalimkam i Łukasz Banak..Wrocławianie zwyciężyli 17:15.

Wyniki z oficjalnej strony klz-zapasy.pl:

FW 48 kg Zapasy kobiet
JESSICA BLASZKA : ANNA ŁUKASIAK
(0:3) ( 0:2 pkt. techniczne)

FS 57 kg Styl Wolny
MAGOMEDSULTANOV ZELIMKAN : ADRIAN WAGNER
(4:0) (12:0 pkt. techniczne)

GR 66 kg Styl klasyczny
DAWID KARECIŃSKI : ROMAN PACURKOWSKI
(1:3) (4:8 pkt. techniczne)

FW 58 kg Zapasy kobiet
TATIANA KIT : ANHELINA LYSAK
(1:3) (2:4 pkt. techniczne)

FS 74 kg Styl Wolny
ERYK MAJ : PAVLO KIPEN
(1:3) (3:4 pkt. techniczne)

GR 85 kg Styl klasyczny
FILIP CHRZĄSZCZ : MAKS ZAKHARCZUK
(3:0) (3:0 pkt. techniczne)

FW 69 kg Zapasy kobiet
ADELA HANZLICKOVA : ALLA CHERKASOVA
(1:3) (7:10 pkt. techniczne)

FS 97 kg Styl Wolny
MINKAILOV ZELIMKHAN : GAZIMAGOMEDOV MAGOMEDRASUL
(3:0) (6:0 pkt. techniczne)

GR 130 kg Styl klasyczny
ŁUKASZ BANAK : MARCIN LUTO
(3:0) ( 6:0 pkt. techniczne)

Zapis spotkania znajdziecie poniżej:MG źródło: klz-zapasy.pl