KOLEJNE PRZEPUSTKI DO RIO WYWALCZONE!

2016-02-21 22:46:39

Aleksandra Socha i Małgorzata Kozaczuk - reprezentantki AZS-AWF Warszawa wywalczyły awans na IO w Rio de Janeiro, dla drużyny szablistek. Polska reprezentacja zajęła piąte miejsce podczas Pucharu Świata w Sint-Niklaas, co wystarczyło aby uzyskać przepustkę do Brazylii. Udany weekend zanotowali także młodzi floreciści AZS-AWF Warszawa i Magdalena Piekarska w szpadzie kobiet.

Polki w Belgii rozpoczęły turniej drużynowy od zwycięstwa nad zespołem Węgier  45:34. Następnie na drodze biało-czerwonych stanęły silne Ukrainki, które pokonały biało-czerwone 45:39. Na szczęście w kolejnych pojedynkach z zespołami Japonii i USA polska drużyna znów zwyciężała (45:33 i 45:38). W pojedynku z USA kluczowe dla wygranej, jak przyznał w rozmowie z Przeglądem Sportowym trener Norbert Jaskot, było zwycięstwo Aleksandry Sochy nad Mariel Zagunis.

Szczęśliwie dla polskiej drużyny układały się również inne pojedynki. Chinki uległy Meksykankom, odpadając z rywalizacji o przepustki do Rio. W Belgii zwyciężyły Rosjanki. Klasyfikacja turnieju szablistek w Sant-Niklaas:

8. Meksyk

W turnieju wystartowało 21 drużyn. Radość reprezentantek Polski z awanso na IO do Rio de Janeiro można obejrzeć tutaj.

Udany występ podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Gdańsku odnotowali także floreciści AZS-AWF Warszawa, którzy wywalczyli brązowy medal. Stołeczni zawodnicy wystąpili w składzie: Ludwik de Bazelaire, Krystian Jasiński, Filip Iżycki i Tomasz Konieczny. Trenerem drużyny brązowych medalistów jest Karol Wróblewski. Zwyciężyła drużyna AZS AWFiS Gdańsk.

W Pucharze Polski rozgrywanym w Gliwicach, drugie miejsce w konkurencji szpady kobiet zajęła Magdalena Piekarska (AZS-AWF Warszawa). Zwyciężyła Renata Knapik-Miazga z Krakowa.

MG źródło: Przegląd Sportowy / inf. własna / fot: Flickr.com CC