KOWALSKA I FIGURSKI W DOBREJ FORMIE

2016-08-12 13:47:23

Nie zwalnia tempa bielańska triathlonistka - Olga Kowalska. Podczas zawodów Ironman w Gdyni reprezentantka naszej dzielnicy zajęła trzecie miejsce spośród Polek, w rywalizacji kobiet. W swojej kategorii wiekowej zwyciężył Cezary Figurski.

Zawody toczone na dystansie 1900 metrów pływania,  90 kilometrów jazdy na rowerze oraz biegu na dystansie półmaratonu, Olga Kowalska pokonała w 4 godziny 38 minut i 44 sekundy, minimalnie przegrywając walkę o wyższe lokaty. Do czwartej pozycji bielańskiej triathlonistce zabrakło dwóch sekund, do podium natomiast dziesięciu, co na tak długim dystansie jest rzadko spotykanym zjawiskiem.

Stosunkowo najsłabiej Olga Kowalska zaprezentowała się w pływaniu, po którym zajmowała szesnastą lokatę. W jeździe na rowerze była siódma, natomiast w biegu czwarta, co pozwoliło na wysokie miejsce w tych prestiżowych zawodach. Następny start reprezentantki klubu Trinergy Team zaplanowany jest pod koniec sierpnia w Norwegii.

W tych samych zawodach 69. miejsce w rywalizacji mężczyzn i pierwsze w swojej kategorii (M50) zajął Cezary Figurski z UKS G-8 Bielany, który trasę pokonał w 4 godziny 36 minut i 34 sekundy.

Zwyciężył Ivan Tutukin z Rosji. W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Niemka – Diana Riesler.

MG źródło: inf. własna / fot: Olga Kowalska