ŁÓDŹ: STOKOWSKI I HALLMANN POKAZALI MOC!

2018-05-25 22:24:31

Drugi dzień MP seniorów w pływaniu, odbywających się w Łodzi, przyniósł kolejne świetne informacje dla Bielan. Moc pokazała młodzież, czyli Weronika Hallmann i Kacper Stokowski - złoci medaliści z AZS-AWF Warszawa i UKS G-8 Bielany. Na uwagę zasługują czasy złotych medalistów!Weronika Hallmann 50 metrów stylem dowolnym przepłynęła w czasie 31:29, poprawiając rekord Polski w  swojej kategorii wiekowej o 5 setnych sekundy. - Jest złoto na 50 m stylem klasycznym. Niespodziewanie wypełniłam minimum na Mistrzostwa Europy Seniorów w Glasgow oraz czasem 31.29 poprawiam Rekord Polski Juniorów 18 lat - nie kryła na Facebooku Radości Weronika Hallmann, która pogratulowała także medalistom z AZS-AWF Warszawa - Weronice Góreckiej i Radosławowi Kawęckiemu.

Swój wielki dzień miał również Kacper Stokowski, który na 100 metrów stylem grzbietowym uzyskał cza 55.82, czyli dokładnie tyle ile wynosi rekord Polski Radosława Kawęckiego z lipca 2013 roku. Zawodnik AZS-AWF Warszawa tym razem był drugi i wywalczył srebrny medal tuż za plecami młodszego kolegi z Bielan. W tej samej konkurencji z bardzo dobrej strony zaprezentował się młody Karol Młynarczyk, wypełniając minimum na MEJ w Helsinkach.
Miejsca w pierwszej dziesiątce zawodników z Bielan:

1. Weronika Hallmann - AZS-AWF Warszawa - 50 metrów stylem klasycznym - rekord Polski
1. Kacper Stokowski - UKS G-8 Bielany - 100 metrów stylem grzbietowym - rekord Polski
2. Radosław Kawęcki- AZS-AWF Warszawa - 100 metrów stylem grzbietowym
5. Weronika Górecka - AZS-AWF Warszawa - 100 metrów stylem grzbietowym
8. Bartosz Piszczorowicz - UKS G-8 Bielany - 200 metrów stylem dowolnym
8. Karol Młynarczyk - UKS G-8 Bielany - 100 metrów stylem grzbietowym
8. UKS G-8 Bielany - 4 x 100 metrów stylem dowolnym kobiet (Woźniak, Gotowska, Skibińska, Klonowska)
10. Adam Dubiel - AZS-AWF Warszawa - 200 metrów stylem dowolnym

Po dwóch dniach zmagań AZS-AWF Warszawa ma na swoim koncie 3 złote i srebrny medal. UKS G-8 Bielany ma w dorobku dwa złote krążki.

MG / fot: print screen z transmisji / Fot. Weroniki Hallmann - AZS-AWF Warszawa Facebook